Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / İş Bankası Eğitim Kredisi Başvuru Şartları Nedir? Kimler Alabilir

İş Bankası Eğitim Kredisi Başvuru Şartları Nedir? Kimler Alabilir

Birçok öğrenci maddi sıkıntı yaşadığı için okul masraflarını karşılayamamakta bunun için öğrenci ya da öğrenci velisi eğitim kredisine başvurmaktadır. İş Bankası  bu konuda sıkıntı yaşayan müşterilerine uygun faiz ve vadelerle kredi imkanı sağlamaktadır. Eğitim masrafları velileri oldukça yıpratmakla birlikte tek seferde ödeme imkanı çocuğu için mümkün olmuyor. Özel okul, ünversite gibi okulların giderleri daha çok olduğu için veliler çareyi bankaların eğitim için düzenledikleri kredilerde arıyor. İş Bankası eğitim kredisi ihtiyaç kredisi adı altında müşterilerine sunmaktadır. 

Tavsiye :  Akbank Hızlı Para Başvurusu Nasıl Yapılır? Faiz Oranları

İŞ BANKASI EĞİTİM KREDSİNİNE KİMLER BAŞVURABİLİR

İş Bankası eğitim kredisini genellikle üniversite öğrencileri talep etmektedir. Bu krediye öğrenciler şahsen başvurabilidiği gibi öğrenci velileride başvurabilmektedir. Eğitim kredisine başvurabilmek için düzenli bir maaşınızın yani bankaya göstereceğiniz bir gelir belgenizin olması gerekir. Öğrenci eğer düzenli bir maaş almıyorsa bu konuda kefil ile başvurmak zorunda kalır ve gösterilen kefilin aylık net geliri gözetilerek banka onay verir. Büyük çoğunluk öğrencinin net geliri yoksa kredi onayı çıkmaz ama aile gelir belgesini sunmakla beraber eğitim kredisini çekebilir. İş Bankası eğitim kredisini çekmek için öğrenci belgesi ve okul ücretini gösteren belgeyle başvurmanız gerekmetedir. Çekmek istediğiniz kredi okulun hesabına aktıralabileceği gibi bir fatura ile beraber şahsen size nakit olarakta verilebilir. 

Tavsiye :  Aktif Bank’tan Anında, Kefilsiz, İmzasız 30.000 TL’ye Kadar İhtiyaç Kredisi Kampanyası

İş Bankası eğitim kredisi faiz oranı % 1,50 olarak belirlemiştir. 36 ay vadeli olarak sunulan eğitim kredisini en fazla 100 bin Türk Lirası tutarında çekebilirsiniz. 20 bin Türk Lirası eğitim kredisini % 1,50 faiz oranıyla çekerseniz aylık olarak 625 Türk Lirası ödersiniz. Eğitim kredisi başvuru belgeleri arasında başvuru formu, nüfus cüzdanının fotokopisi, aylık net gelirinizi gösteren gelir belgesi, öğrenci kayıt belgesi, eğitim tutarınızı gösteren belge yer almaktadır. Bu belgelerle beraber size en yakın İş Bankası şubesine gidip başvurunuzu gerçekleştirebilirisiniz. Eğitim kredisi hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız İş Bankasının telefon bankacılığı olan  0 850 724 0 724 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz. Eğer sizde eğitim masraflarınızı tek seferde ödemek istemiyorsanız eğitim kredisi çekebilir uygun taksitler halinde ödemeye başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir