Anasayfa / Hibe / Kadın girişimci destek unsurları

Kadın girişimci destek unsurları

Türkiye’de kadın girişimcilerin desteklenmesi adına son yıllarda çok önemli destek ve proje çalışmaları yürütülmeye başlanmış durumdadır. Kadın çalışmalarının da yüksek ölçüde artırıldığı ve kadınların girişimci olarak sahada yer almasının ne denli önemli olduğunun anlaşıldığı bir dönemde yaşıyoruz. Bu kapsamda da kadınların, kendi iş yetenekleri ile işlerini kurabilmeleri için KOSGEB tarafından finansal destek sağlanmaktadır. Bu kapsamda iş hayatına atılmak isteyen kadınlar, yeterli finansal olanakları olmasa dahi KOSGEB’ten hibe desteği alarak hayatını idame ettireceği ve belki de geleceğin holdingine dönüştüreceği işletmesinin temellerini atmaktadır. 

Tavsiye :  Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2017

KOSGEB’TEN KADIN GİRİŞİMCİLERE HİBE DESTEĞİ VE UNSURLARI

Girişimcilerin desteklenmesi adına KOSGEB, hibe ve kredi destekleri sağlamaktadır. Bu kapsamda kadın girişimcilere destek kredisi ve hibe desteği sağlayan KOSGEB’ten bu destekleri alabilmek için çeşitli aşamaları takip etmek gerekmektedir. Siz de kadın girişimci destek kredisi olanaklarından faydalanarak işletmenizi açarak ekonomi dünyasına adım atabilirsiniz.

Tavsiye :  İş Kurmak İsteyenlere Tubitak Tarafından Yeni Hibe Müjdesi

1- İlk olarak KOSGEB’e bireysel başvuru yaptıktan sonra kurum tarafından verilen zorunlu uygulamalı girişimcilik eğitimi derslerini almanız gerekmektedir. Dersleri aldıktan sonra ise uygulamalı girişimcilik sertifikanızı alacaksınız.

2-Ardından iş projenizi hazırladıktan sonra kuruma sunmanız gerekmektedir. Bu kapsamda kosgeb önek iş projeleri ile ilgili araştırma yapabilir, nasıl proje hazırlayabileceğinizi ve hangi projelerin onay aldığını öğrenebilirsiniz.

3-Projeniz KOSGEB tarafından onaylandıktan sonra kadın girişimci destek unsurları artık kullanımınıza açılacaktır.

Tavsiye :  Kadın Girişimcilere KOSGEB Destekli Girişimcilik Hibe Kredisi ( GERİ ÖDEMESİZ )

Bu kapsamda;

GERİ ÖDEMESİZ OLARAK;

İşletme Kuruluş Desteği: 2 bin TL

Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat, Ofis Donanım ve Yazılım Desteği: 18 bin TL

İşletme Giderleri Desteği: 30 bin TL olarak tarafınıza tahsis edilecektir.

Ayrıca GERİ ÖDEMELİ OLARAK

Sabit Yatırım Desteği: 100 bin TL tutarında tahsis edilebilmektedir. Üstelik bu geri ödemeli kredi kosgeb faizsiz kredi desteği olarak tarafınıza uygulanmaktadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir