Anasayfa / Kosgeb Kredisi / Kadın Girişimciye 50 Bin Lira İş yeri Açma Hibesi ( Geri Ödemesiz )

Kadın Girişimciye 50 Bin Lira İş yeri Açma Hibesi ( Geri Ödemesiz )

Son yıllarda kadın girişimcilerin Türkiye ekonomisine kazandırılması için büyük bir çaba sarf edilmektedir. Bu noktada hibeler ve sıfır faizli kredi olanakları sağlanmaktadır. Ev hanımı olup işletme planı yapan ancak sermaye yetersizliği olan kadınlara hibe kredisi KOSGEB’ten! İçeriğimizde KOSGEB’in kadın girişimciler için sağladığı geri ödemesiz finansman detayları yer alacak.

KADIN GİRİŞİMCİLERE 50.000 TL HİBE KREDİSİ

Ev hanımlarının pek çoğu ek gelir elde etmek için evde kendi elleriyle yapmış oldukları birtakım ürünleri satmaktalar. Hatta bu noktada beklenenden çok daha fazla gelir elde eden de pek çok ev hanımı vardır. KOSGEB ise, yaptıkları işi büyütmek isteyen kadınlar için hibeler sağlamaktadır.

Tavsiye :  Kosgeb Devlet Destekleme Teşvik Kredisi ve Özellikleri

Böylelikle bayanların Türkiye ekonomisine kazandırılması sağlanacak hem de kadınlar da kendi gelirlerini kendileri kazanacaktır. Üstelik bu kredilerde kadınların erkeklere göre daha avantajlı olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü genel olarak bakıldığı zaman işletme sahiplerinin çok büyük bir çoğunluğu erkektir.

HANGİ ŞARTLAR YERİNE GETİRİLMELİDİR?

Daha önceleri KOSGEB eğitimlerini tamamlayan girişimcilerin işletmelerini açması halinde hibelerden faydalanması mümkündü. Ancak KOSGEB Başkanı Recep Biçer, girişimcilik programlarında yeni düzenlemeler yapıldığını açıkladı. Artık girişimcilerin işletme sahibi olmadan hibelerden faydalanabileceği belirtilmiştir.

Tavsiye :  KOSGEB Girişimci Başvurusunda Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir? ( DOĞRU VE HIZLI BAŞVURU )

Ülke genelinde özel sektör ile istihdamın artırılması ve işsizlik oranının düşürülmesi için büyük bir çaba sarf edilmektedir. Bunun yanı sıra girişimcilerin kendi iş planını hayata geçirmesine olanaklar sağlanmaktadır. Ancak önceden de olduğu gibi yine kurumdan hibe almayı düşünen kişilerin, 32 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitimlerini alması gerekmektedir.

Verilen bu eğitimlerde girişimci sahaya daha hazır olarak çıkar ve riskleri daha iyi göz önünde bulundurur. İş planını hazırlayan kişi uygulamalı girişimcilik eğitimlerinde verilen bilgileri de göz önünde bulundurmalıdır.

Tavsiye :  KOSGEB Destek Alan İş Planı Örneği Nasıl Hazırlanır?

HİBE KREDİSİ İLE İLGİLİ DETAYLAR

Bir girişimci adı en fazla 3 kere hibe başvurusunda bulunabilmektedir. Bütün başvurularda da reddedilen girişimciler destek programlarından faydalanamaz. Bir kişi en fazla bir kere teşvik programlarından faydalanabilmektedir.

KOSGEB ile işletme sahibi olmak isteyen kişilerin en geç 31 Aralık 2017 tarihine kadar başvuru yapması gerekmektedir. Artık sadece işletmesini açmadan kuruma başvuran kişilere kredi sağlanmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir