Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Kefilsiz Kredi Başvurusu Şartları Neler

Kefilsiz Kredi Başvurusu Şartları Neler

Bankalar değişik şartlarda kredi vermektedirler. Bunların bazısı gelir belgesiz kredi, kefilsiz kredi, evraksız kredi gibi adlarla müşterilere sunulmaktadır. Kefilsiz kredi başvurusu yapabilmek için belirli şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Öncelikle kefilsiz kredi için konut ya da taıştı kredisi alabilmeniz için bankaya teminat göstermeniz ilk kuraldır. Banka sizden teminat aldığı zaman kefile ihtiyaç duymaktan vazgeçer. Konut kredisi için alacağınız evi ipotek edersiniz, taşıt kredisi için aracını ipotek edersiniz. Taşınır ya da taşınmaz mallarını teminat olarak gösterdikten sonra kefile gerek yoktur. Kefilsiz kredi için müşterinin kredi notunun da yüksek olması gerekmektedir. Eğer banka müşterisinin ödemelerde sıkıntı çıkarmadığını gördüğünde bir de gelir belgesi ibraz ettiğinde bu kişiden kefil talep etmeden başvurusunu alacaktır. Kefilsiz kredi başvuruları bankaların sadece şubelerinden değil farklı kanallarından da yapılmaktadır. 

Tavsiye :  İhtiyaç Kredisi Hesaplama Tablosu ( Detayları Öğren )

Kefilsiz kredi başvurusu her banka için hemen hemen aynıdır. Banka sizden kefil talebinde bulunmuyorsa bankaya gelir belgenizi götürerek ve teminat göstererek banka şubelerden kefilsiz kredi için başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun yanında bankalar yüksek tutarda ihtiyaç kredisi de vermektedir. Buna da banka sizden teminat göstermenizi ister. Teminat gösterdiğinizde ihtiyaç kredisi içinde kefil aranmaz. Bankaların kredi limitleri dahilinde intenet bankacılığı ile kefilsiz krediye başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için o bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra sms ile başvuru, mobil şube ile başvuru, telefon bankacılığı ile başvuru yolları da bulunmaktadır. Düşük tutarda ki ihtiyaçk kredilerinizi bankaya gitmeden almanız mümkündür. Hatta bankaların ATM’lerinden dahi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Tavsiye :  Faizsiz Kredi Veren Katılım Bankaları

Kefilsiz kredi başvuru belgeleri içinde şubeden başvurmak zorunda olduğunuz krediler için nüfus kimliğinizin fotokopisi, aylık gelirinizi gösteren maaş bordrosu, güncel adresinizin yer aldığı fatura ya da adres belgesini bankaya teslim ederek kefilsiz kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer sizde kefil bulmakta sıkıntı yaşıyorsanız, kefil gösterecek kimseniz yok ise alacağınız konut ya da taşıt kredileri için teminat göstererek, ihtiyaç kredisinde kefilsiz başvurmak içinde gelir belgesi ve kredi notunuzu yüksek tutarak başvurmanız mümkündür. Kefilsiz kredi başvuruları konusunda bankaların telefon bankacılığı yoluyla müşteri temsilcilerinden detaylı biligi alıp başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Tavsiye :  Bankaların 2018 Ramazan ( Şeker ) Bayramı Kredi Kampanyaları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir