Anasayfa / Kredi Notu / Kısa Sms ile Kredi Notu Sorgulama ve Ücret Bilgileri

Kısa Sms ile Kredi Notu Sorgulama ve Ücret Bilgileri

Kredi notu bankacılık işlemleri için en kritik noktadır. Kredi, kredi kartı veya bir başka bankacılık talebi iletildiğinde öncelikle kredi notu incelemeye alınır. Kredi notu ne kadar iyiyse o kadar hızlı ve avantajlı kredi tahsil edilmektedir. Tüketici bankalara başvuru yapmadan önce sms ile kredi notu sorgulama işlemi ile kredi çekip çekemeyeceğini anlayabilmektedir.

Tavsiye :  KKB Limit Kontrol Sistemi Nedir? Bddk LKS Sorgulama ve Güncelleme Nasıl Olur?

SMS İLE KREDİ NOTU SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Bu işlem artık bütün operatörler aracılığıyla yapılabilmektedir. Kredi Kayıt Bürosu tarafından kayıt altında tutulan kredi notunuza tek bir kısa mesaj ile erişebilirsiniz. Daha önceleri bu bilgiye ulaşmak için bankaya başvuru yapılması ve kuyruklarda beklenmesi gerekmekteydi. Ancak artık bu çok daha kolay bir hale gelmiştir.

Tavsiye :  Düşük Kredi Notu En Hızlı Ne Kadar Zamanda Yükselir?

Turkcell operatörü kullanan kişi tek bir kısa mesaj ile kredi notu sorgulamak için; T.C. kimlik numarası ve doğum yılı boşluk bırakarak 1122’ye gönderilmelidir. Operatör bu işlem için tüketiciden 9 TL ücret talep etmektedir. Bu işlem gerçekleştikten sonra kredi notu bireye bildirilecektir.

Avea (Turk Telekom) kısa mesaj ile kredi notu öğrenmek için; T.C. kimlik numarası ve doğum yılı boşluk bırakarak 1122’ye gönderilmelidir. Operatör bu işlem için 9 Türk Lirası hizmet bedeli talep etmektedir.

Tavsiye :  Findeks'ten Kredi Notu Nasıl Öğrenilir - SMS ile Findex Kredi notu öğrenme

Vodafone kullanıcıları da T.C. kimlik numarası ve doğum yılını boşluk bırakarak 1122’ye kısa mesaj olarak yollamalıdır. Vodafone’de bu işlem için 9 TL hizmet bedeli talep etmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir