Anasayfa / Kosgeb Kredisi / KOSGEB E-Ticaret İş Planı Örneği ve Yazılım Destekleri

KOSGEB E-Ticaret İş Planı Örneği ve Yazılım Destekleri

Dünyamızın 50 yıl öncekinden çok daha farklı ve gelişmiş olduğu aşikâr. Bazen çoğu şey insanlara her şey keşfedildi herhangi bir yenilik yaratmak imkansız düşüncesini aşılamakta. Yapılmış olan ve başarılı olan şeyleri çok fazla insan denemekte bazıları başarılı olup bazıları başarısız olmaktadır. Ülkemizde maddi olanağı olmayıp bir iş girişiminde bulunmak isteyen kişiler için yatırımlarına destek olabilmek, masraflarını karşılayabilmelerini sağlamak için  kurulmuş bir kamu kurumu bulunmakta. KOSGEB. 

KOSGEB NEDİR ? 

Kosgeb Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki rolünü artırmak, rekabet ortamını sağlamak ve sanayide entegre duruşu ekonomik gelişimlere uygun şekilde gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş bir kamu kurumudur.

Tavsiye :  KOSGEB Kobigel ile Esnafa 500 Milyon Lira İmalat Desteği Veriyor!

Kosgeb’e başvurmak için öncelikle yasal kuruluşunu yapmış olduğunuz işletme için hazırladığınız İş Planı ve Kosgeb hizmet merkezlerine başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz kabl edilirse talep ettiğiniz destek kapsamında yapmış olduğunuz harcamalara ilişkin fatura, fatura yerine geçen belge tutarının ödendiğini gösterir banka dekontu gibi belgeleri merkeze ibrazdan sonra ödemenize esas tutar üzerinden tarafınıza ödeme yapılır.

Kosgeb’de 60 saat ücretsiz uygulamalı girişimcilik eğitimi verilmekte ve bu eğitim 1-1,5 ay sürmektedir. Eğitime %80 oranında devam gösteren katılımcılar katılım belgesi almaya hak kazanıyor. 

Tavsiye :  KOSGEB Butik Otel Açma Desteği Nasıl Alınır?

E-TİCARET 

Günümüzde pek çok kişi artık intenet siteleriyle de sınırlı kalmayıp sosyal medya üzerinden malzeme vb satışlar yapmaya başlamıştır. Eğer siz E-ticaret istiyorsanız ve kosgeb’den destek arıyorsanız ilk olarak yapmanız gereken şey bir iş planınızın olmasıdır. Kosgeb e-ticaret iş planı öneği sitemizde de bulunmaktadır.

İş planı hazırlamayı bilmiyorsanız sizler için iş planı hazırlamak için hazırda bekleyen bir çok danışmanlık firması bulunmakta. Eğer bir iş planı hazır hale getirdiyseniz artık e-ticaretinize destek alıp alamayacağınızı ve nasıl başvuracağınız konusuna geçiş yapabiliriz. 

Tavsiye :  KOSGEB Kredi Faiz Desteğinden Kimler Yararlanabilir?

Kosgeb e-ticaret’te bazı dallarda kredi verebilmekte olup bazı iş alanlarını desteklememeyi seçmektedir. İş kurmak istediğiniz dalı Kosgeb’in kendi sitesi üzerinden e-ticaret nace kodları bölümünden kontrol edebilirsiniz. Buna göre iş alanınız kosgeb tarafından destekleniyorsa başvurunuzu yapıp kosgeb desteği işin beklemeye başlayabilirsiniz. Kosgeb e-ticaret ‘ iniz için hosting ücretleri isim ücreti gibi başlangıç ödemelerinizde desteklerde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir