Anasayfa / Devlet Kredileri / KOSGEB Mantar Yetiştiriciliği Devlet Hibe Kredisi

KOSGEB Mantar Yetiştiriciliği Devlet Hibe Kredisi

KOSGEB uzun yıllardır isteyen girişimciye maddi destek sağlıyor. Mantar yetiştiriciliğinin devlet hibe kredisi KOSGEB tarafından verilecek.

Hibe, geri ödemesi olmayan, girişimcilere verilecek devlet desteğidir. Üretim aşamasında tüm ihtiyaçların karşılanması, işçilerin maaşları ve gerekli tüm bedellerin harcanması için devlet tarafından verilen maddi imkandır. Devlet desteği isteyen kişinin harcadığı tüm bedelleri faturalandırması ve işletme giderleri olarak göstermesi gerekir. KOSGEB tarafından incelendikten sonra girişimcilere hibe olarak verilir.

Tavsiye :  Kadın Girişimcilere Devlet Hibe ve Girişim Desteği ( GERİ ÖDEMESİZ )

MANTAR YETİŞTİRENLERE HİBE DESTEĞİ

Bundan sonra mantar yetiştiriciliğinde de hibe desteği sağlanacak. Devlet teşviği olarak karşımıza çıkan mantar yetiştiriciliğine hibe desteği için gerekli şartlara uyma zorunluluğu vardır. Yeni iş imkanı olarak mantar yetiştiriciliği yapmak isteyen girişimcilein izlemesi gereken bir çok yol vardır. Bu konuda KOSGEB size detaylı bilgilendirme yapacaktır. 

Tavsiye :  2018 Devlet Destekli Faizsiz Krediler

KOSGEB resmi intenet sayfasından  sisteme ilk kayıt işlemlerinizi yapmanız gerekir.  Sonrasında ise KOSGEB girişimcilik kurslarına katılarak başarı sağlamanız aranan şartlar arasındadır. Esnaflara ve girişimcilere bu eğitimler verilir. Başarı sağlayanlar hibe desteği hakkına sahip olur. 

 Devlet desteğinden yararlanabilmek için diğer bazı şartlarda bulunmaktadır. Gerekli tüm evraklar ve belgeler KOSGEB intenet sayfasına aktarılarak başvuru süreci tamamlanmış oluyor. 

Tavsiye :  Özel Okul Devlet Teşvikleri 2017-2018

 Devletin mantar yetiştiriciliği ve diğer tüm girişmcilere verdiği hibe desteğinin geri ödemesi kesinlikle yoktur. Sıfır faiz oranları ile girişimcilein maddi açıdan rahatlamalarına neden oluyor. Girişimcilik belgesi olan adaylar hibe desteğnden yararlanma hakkına sahip olacaklar. Mantar yetiştiriciliği kapsamında gerekli kurslara katılarak ve başarı göstererek devletin belirttiği tutarda devlet teşvik parası alabilirler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir