Anasayfa / Bilgi / Kredi Almadan Düğün Yapma Yolları Nelerdir

Kredi Almadan Düğün Yapma Yolları Nelerdir

Artan ekonomik sıkıntıdan etkilenen bir kesim de, yeni evlenecek çiftler ve aileler. Aileler kredi çekmeden, masraflarını azaltmak isterken; düğün masrafını azaltmanın yollarından bahsedeceğiz.

Günümüzün ekonomik koşulları hayatın her alanında olumsuz bir etki yaratırken, yuva kurmak isteyen çiftler önünde de en büyük etken olarak karşılarına çıkmaktadır. Aileler, örf ve adetlerimize uygun etkinlikleri yapmaktan kaçınmazken, artan masraflar da bir o kadar aileleri sıkıntıya sokmaktadır. Günümüzde bir çok banka, yeni evlenecek çiftlere kredi imkanları sunarken, faizler ve uzun vadeler nedeniyle çiftler geri ödemelerde borç yükünün altında kalarak hayatlarına başlamaktadırlar. Kredi çekmeden, masrafları azaltarak düğün yapmanın, ev kurmanın, çeyiz hazırlamanın yollarının detayları ise haberimizin içeriğinde.

Tavsiye :  Garanti Bankası İlk Kredim Kampanyası Faiz Oranları ve Şartları

1- Temel İhtiyaçlarınızın Listesini Yapın

Liste yapmak, kişilerin planlamasını kolaylaştıracak en önemli adımdır. Düğün, davetli, evin temel eşyaları, düğün öncesi ve sonrası yapılacak etkinlikler gibi temel giderlerin listesi yapılmalı ve bu listeye sadık kalınması, ekstra harcamaların önüne geçmektedir.

2- Düğüne Gelecek Kesin Davetli Sayısı 

Düğüne davet edilecek kişilerin sayısı kesinleştirildiği takdirde, organizasyonun yapılacağı mekanın büyüklüğü ve sunulacak ikramların da ona göre belirlenmesi de ekonomiyi etkileyecek en önemli etkendir. Beklenen kişi sayısından fazla kişi gelmesi artı olarak masrafa sokarken, az kişi gelmesi de sunulacak ikramların ve tutulan salon büyüklüğünü etkileyeceğinden, fazladan masraf olarak yazılacaktır.

Tavsiye :  Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Yurt ve Kredi Başvuruları Başladı

3- Düğün Malzemeleri Harcamalarını ve Etkinlik Harcamalarını Kısın 

Özel dikim ya da hazır gelinlik ve damatlıklar, düğün masraflarında önemli bir yer tutarken, kiralama sistemi ile bu masraflarınızı düşürebilirsiniz. 
Düğününüz için fotoğraf çekimi yaptırmayı düşündüğünüzde profesyonel ekiple anlaşmak yerine fotoğrafçılık okuyan bir öğrenci ile çalışmanız size daha uygun bir yol çizecektir.
Düğün salonu yerine, kır düğünü konseptinde yapmanız ve oturulacak alanı sadece yaşlılara göre düzenleyip, kokteyl konseptindeki bir düğün, kiralamış olduğunuz alanı hem küçültecek hem de eşyalar bakımından daha uygun bir fiyata anlaşmanıza etken olacaktır.
Mobilyalarınızı büyük mobilyacılardan almak size daha büyük bir harcamaya neden olurken, yerel mobilyacılarla çalışmak hem isteğiniz doğrultusunda yapılmasına, hem de daha uygun fiyatlara yaptırmanıza olanak sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir