Anasayfa / Gündem / Kredi Başvurusu Yapmadan Findeks KKB Notunuzu Öğrenin

Kredi Başvurusu Yapmadan Findeks KKB Notunuzu Öğrenin

Ekonomi içerisinde artan tüketici sayısı ve artan finansal ihtiyaçlar doğrudan bankaların sundukları kredilerin kullanımında da artışa neden olmuştur. Gerek krediler ve gerekse kredi kartları ile ilgili olarak bankalara hergün binlerce başvuru gerçekleştirilmektedir. Bunların bir kısmı banka tarafından onaylanıken bazıları ise reddedilmektedir. Bu anlamda bankaların yapılan başvuruları değerlendirirken, dikkate aldıkları bir takım faktörler vardır. Bu faktörler genel olarak ilk aşamada kredi notu ve gelir durumu olarak gerçekleşmektedir. Eğer kişilerin gelir durumu alacakları kredi kartının ekstre ödemeleri için yeterli seviyede değilse bu durumda banka kredi kartı başvurusunu reddedecekdir. Öte yandan eğer kredi notu düşük ise de kredi başvurusunu reddedecektir.

Tavsiye :  TEB’den Uygun Faizli Arsa Kredisi Başvurusu ve Detayları!

Kredi notu, Kredi Kayıt Bürosu tarafından hesaplanan ve bankaların dikkate aldıkları önemli bir puan sistemidir. Kredi Kayıt Bürosu, bankalardan aldığı kişilerin kredi ve kredi kartı kullanımlarına ilişkin bilgiler neticesinde kredi notuna müdahale eder ve düşürür ya da artırır. Eğer kişi kredi kartı ve kredi borcunu düzenli bir şekilde ödemiyorsa, ciddi aksatmalar söz konusu ise bu durumda kredi kayıt bürosu kişinin kredi notunu düşürecektir. Bu düşüş de bankalar için bir gösterge olacaktır ve kişinin ödemeleri konusunda sorunlu olduğu anlaşılacaktır. Durum böyle olunca da kredi başvurusu otomatik olarak reddedilecektir.

Tavsiye :  Cep Telefonuna Taksit Yasağı 2018'de Kalkacak mı? Taksitle Akıllı Telefon Alma Yöntemleri

1 ile 1900 arasındaki bir puan olan kredi notunun, 1100 seviyelerinin altında seyretmesi genel olarak kredi yahut kedi kartı başvurusunun reddedilmesine neden olmaktadır. Üstelik eğer kredi notunuz düşük iken kredi başvurusu yaparsanız ve başvurunuz reddedilirse, bu reddediliş sebebiyle de kredi notunuz düşecektir. Bu nedenle başvurunuzu yapmadan önce kredi notunuzu bilmenizde fayda vardır.

Tavsiye :  Hesap İşletim Ücreti Kaldırıldı mı? Ücret İadesi Yapılıyor mu?

Genel olarak findeks kkb kredi notu sorgulamak için tercih edilen ilk arayüzdür. Resmi olarak hizmet veren Findeks’ten BU LİNK aracılığı ile kredi notunuzu sorgulayabilmeniz mümkündür. Eğer intenet üzerinden değil de telefonunuz aracılığı ile kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız findeks kkb kredi notu SMS ile de öğrenilebilmektedir. Bunun için cep telefonunuzdan T.C. kimlik numaranızı yazarak 1112’ye kısa mesaj atabilirsiniz ve belirli bir ücret hattınıza yansıtıldıktan sonra kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir