Anasayfa / Bilgi / Kredi Faiz Hesaplama Uygulaması ( Bankaların Güncel Faizlerine Göre )

Kredi Faiz Hesaplama Uygulaması ( Bankaların Güncel Faizlerine Göre )

Bankalar, tüketicilere sahip oldukları finansal kaynakları kredilendirmeler ile kullandırırlar. Tüketiciler de ortaya çıkan çeşitli nakdi ihtiyaçlarını bankalardan aldıkları krediler ile karşılarla ve bu sayede de toplu ödeme yapmaksızın, diledikleri ürün ve hizmeti satın alırlar. Daha sonra da aldıkları bu krediyi belirli bir vade süresince bankalara geri öderler. Bu kapsamda da kredi türleri birbirlerinden farklı vade süreleri ve faiz oranlarına sahiplerdir.

Tavsiye :  QNB Finansbank 72 Ay Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Tüketicilerin en çok tercih ettikleri kredi türü bireysel ihtiyaç kredisidir. Bireysel ihtiyaç kredileri genel olarak maksimum 48 aya kadar vadelendirilebilmektedir ancak bazen bankalar çeşitli taleplerde 60 aya kadar vade seçeneği sunabilmektedirler. Ayrıca bu krediyi ipotekli olarak kullananlar 120 aya kadar da vade seçeneği bulabilmektedirler. Bu kapsamda ihtiyaç kredisi faiz oranları genel olarak diğer kredi türlerine göre daha yüksektir.

Tavsiye :  Vadeli Hesap Nedir, Nasıl Açılır? Faiz Nasıl Hesaplanır?

Bir diğer kredi türü ise konut kredisidir. Ev sahibi olmak isteyenlerin bankalardan kullandıkları, diğer kredi türlerine göre daha yüksek tutarlı ve 120 ile 300 aya kadar vadelendirilebilen konut kredilerinin faiz oranları da daha düşüktür. Bu kapsamda konut kredisi faiz oranları ile ilgili bilginiz varsa, bu durumda hesaplama aracına faiz oranını, vade süresini ve kullandığınız kredi tutarını girerek, hesaplama yapabilir ve geri ödeyeceğiniz taksitlerin tutarını öğrenebilirsiniz. 

Tavsiye :  Kefillik İçin Aranan Şartlar Nelerdir - Kimler Kredi İçin Kefil Olabilir

Bu hizmetten tüm bankaların resmi web sitelerinde yer alan kredi hesaplama aracı sekmesinden faydalanabilirsiniz. Bazı bankalar bu ekranda kendi standart faiz oranlarına yer vermektedir, bazılarında ise manuel olarak faiz oranı girişi yapabilmektesiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir