Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı Güncel Borcu Öğrenme ve İnternetten Sorgulama İşlemleri

Kredi Kartı Güncel Borcu Öğrenme ve İnternetten Sorgulama İşlemleri

Kredi kartı kullanıcılarının düzenli olarak kontrol etmeleri gereken borçları hakkındaki yazımızı hazırladık. Oldukça önemli olan Kredi Kartı Güncel Borcu Öğrenme ve Sorgulama İşlemleri nasıl yapılır öğrenin.

Kredi kartı ile ilgili olarak yazmış olduğumuz bir çok yazımız oldu. Bu yazılarımızın girizgahlarında genellikle kredi kartlarının artı ve eksi yönlerini okurlarımız için aktarmaya çalıştık. Hepimiz biliyoruz ki kredi kartları bir çok anlamda kurtarıcı bir finansman kaynağıdır ve eğer kontrollü kullanılmazsa da oldukça tehlikeli bir bataklık. Bu anlamda kredi kartı kullanıcılarının borç durumlarını ve harcama tutarlarını sık sık kontrol etmeleri, bu ayarlamayı gelir düzeylerine göre yapmalıdırlar. Gelir düzeyinizi aşan harcamalarınız eğer taksitli değilse hepten yandınız demektir. Güncel borç tutarınız karşınıza geldiğinde ne yapacağınızı bilemez, belki ancak asgari ödemeyle ayları geçirir, bir süre sonrada asgari ödemeden kaynaklanan faizi ödemeye başlarsınız. Bu yüzden gücen borcunuzu sık sık takip edebilmeniz için bu yazımızda kredi kartı güncel borç sorgulama işlemi ile ilgili olarak bir çok detaya yer vereceğiz.

kredi kartı güncel borç nedir 

Kredi kartı ödemelerinde kişilerin kafasını karıştıran “dönem borcu” ve “güncel dönem borcu” ayrımını iyi yapmak gerekir. Dönem borcu asgari ödeme tutarınızı gösteren tutardır. Bu tutarı ödemeniz o ay bankanızın sizden ekstra bir ödeme talep etmemesi için yeterlidir. Güncel borç ise o güne kadar kredi kartınız ile yapmış olduğunuz toplam harcama tutarını, yani bankaya olan toplam borcunuzu gösterir. Bu anlamda sizin ödemenizi yapmanız halinde yeterli olacak olan tutar dönem borcudur. Ancak yine de bu ödemeden fazlasını hatta tek seferde güncel borç tutarınızı ödemenizde fayda vardır. Güncel borç tutarınız içerik olarak taksitlendirilmiş bir ödemenin tüm tutarını değil, yalnızca o ay kesilen tutarı kadarını gösterir.

kredi kartı borcu intenetten öğrenme 

Kredi kartınızın borcunun ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorsanız müşterisi olduğunuz bankanın web sitesinden veya online mobil aplikasyonundan faydalanmanız gerekmektedir. Artık tüm bankalar yalnızca kredi kartlarına özel aplikasyonlar ve web içerikleri geliştirmiş durumdalar ve müşterilerin çok kısa bir süre içerisinde borç bilgilerini öğrenebilmelerini sağlamaktadırlar. Müşterisi olduğunuz bankayı aşağıdan seçerek kredi kartı borcunuzu öğrenmek üzere “Bireysel Müşteri” girişinizi yapabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI

HSBC

ING BANK

İŞ BANKASI

VAKIF BANKASI

AKBANK

QNB FİNANSBANK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir