Pazartesi , Kasım 12 2018
Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı Güvenlik Kodu : CVV2/CVC2/CID Kodları Anlamları Nedir?

Kredi Kartı Güvenlik Kodu : CVV2/CVC2/CID Kodları Anlamları Nedir?

Kredi kartlarında yer alan kodların anlamı nedir? kartların arka yüzünde bulunan CVV2/CVC2/CID kod anlamları. Kredi kartı güvenlik kodu öğrenme nasıl yapılır? tüm detaylar yazımızda.

Milyonlarca kişinin sıklıkla kullandığı ve yanından hiç ayrırmadığı kredi kartlarının bazı önemli detayları bulunur. Her kredi kartının güvenlik kodu bulunur. Bu kodlara göre intenetten alışveriş yapılabilinir. Çünkü kartlarda yer alan bu kodlar kartın ve alışverişin güvenilirliğini korur. Kredi kartı güvenlik kodu hangisi? sorusu da birçok kişinin merak ettiği ayrıntıdır. Kredi kartında yer alan bu kodlar CVV2/CVC2 olarak gösterilir.

Tavsiye :  Kredi Kartı Limiti Yükseltme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Güvenlik Kodu Nerede?

Kredi kartı kullanıcılarının bildiği ve intenetten alışveriş yapmak için bu kodlara ihtiyaç duyduğu güvenllik kodları kredi kartın arka yüzünde yer alır. Son 3 rakamlardan oluşan bu kodlar kartın ve sahibinin güvenliğini oluşturur.

Tavsiye :  Enpara.com Ücretsiz Yapılan İşlemler Neler? Şirketler için Enpara Kullanılıyor mu

Kredi Kartı Güvenlik Kodu Silinmiş  

Güvenlik kodları her kartta bulunması zorunlu kodlardır. Bu kodlar olmadan intenetten alışveiş yapmanız mümkün değildir. Kısacası güevnliğini sağlayan bu kodlar silindiğinde veya yıprandığında bankanızdan yeni kredi kartınızı isteyebilirsiniz. Bankanızın size gönderdiği yeni kredi kartınızla ve güvenlik kodunuzla alışverişinize başlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Güvenlik Kodu Öğrenme 

Kredi kartınızla alışveriş yaparken güvenlik kodunuzun siilindiğini ve bimediğinizi düşünelim. Bu aşamada bu kodu öğrenmek zorundasınız. Çünkü intenet aracılığı ile yapacağınız her alışverişte bu koda ihtiyaç duyarsınız. Toplam 3 haneden oluşan bu kodları(rakamları) bankanızdan  öğrenebilirsiniz. Telefon bankacılığı veya şube bankacılığı ile öğrendikten sonra alışveriş keyfinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Kartın doğrulama kodu olan bu güvenlik kodları kartı özelliğine göre CVV2 veya CVC2 tanımını alır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir