Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı ile Bedava Uçak Bileti ve Uçuş Mili Kazanma ( Uçak Bileti ve Uçuş Mili Kazandıran Kredi Kartları )

Kredi Kartı ile Bedava Uçak Bileti ve Uçuş Mili Kazanma ( Uçak Bileti ve Uçuş Mili Kazandıran Kredi Kartları )

Bankaların sundukları kredi kartı bedava uçak bileti kampanyaları miller ile gerçekleştirilmektedir. Bu kartlardan birisine sahip olmadan önce yazımızı mutlaka okuyun. Kredi kartı ile bedava uçak bileti ve uçuş mili kazandıran en iyi kredi kartlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz…

Kredi kartı piyasası büyüdükçe büyüyor, talep dur durak bilmiyor. Bununla birlikte bankalar arasında da artık rekabet artıyor. Hem BDDK tarafından getirilen limit sınırlaması hem de piyasada kampanya sunan çok sayıda banka bulunması işleri tüketicilerin lehine çeviriyor. Bu noktada bankaların son yıllarda en çok sundukları kampanyalar ise kredi kartı bedava uçak bileti ile oluyor. “Mil” kelmesini literatürümüze bu şekilde getiren bankaların sundukları kredi kartı uçak bileti kampanyası oldukça avantajlı oluyor. Özellikle sık sık uçak seyahati yapanlar için bu konuda bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir.

Tavsiye :  VakıfBank Worldcard Ramazan Kampanyasından Nasıl Faydalanabilirim? Başvuru Şartları Ne?

kredi kartı ile uçak bileti nasıl alınır 

Uçak biletinizi almak üzere intenette araştırma yapıyorsanız, bu alışverişiniz için ilk tercihiniz acenteler olabilir. Tüm havayolu firmalarının seçtiğiniz tarihlerdeki en uygun uçak biletlerini sıralayan bu aracılar kredi kartı ile bilet satın almanızı sağlıyorlar. Siz yine de kurumların kendi resmi web sayfalarından alacaksanız da yine kredi kartı ile alımınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

İlk olarak gidiş ve varsa dönüş tarihinizi seçerek size saat ve fiyat olarak en uygun olan biletleri işaretleyiniz. Daha sonra uçuş bilgilerini kontrol ederek ödeme işleminizi gerçekleştirmek üzere “SATIN AL” butonuna tıklayınız. Bir sonraki aşamada sizden kimlik bilgileriniz talep edilecek ve kredi kartı bilgileriniz sorulacaktır. Eğer siz Maximiles, Wings Card, Finans Card, Adios, Miles&Smiles gibi mil puan toplayan kartlara sahipseniz bu kartınızın özelliğini kullanarak ilet satın alabilirsiniz. Eğer yok ise yine bakiyesi yeterli olan kartınız ile ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Tavsiye :  Akbank Kredi Kartı Başvurusu 2017

Bilgileri girdikten sonra onayladığınız anda 3D Secure ekranı açılacaktır. Bu ekranda beklerken kredi kartınızın kayıtlı olduğu telefon numarasına SMS ile bir şifre gönderilecektir. Bu şifreyi ekrana girip “GÖNDER” butonuna tıkladığınız anda intenetten kredi kartı ile uçak bileti nasıl alınır sorunuzun yanıtını da almış olduğunuzu fark edeceksiniz, çünkü işleminiz tamamlandı. Ödeme onayı geldikten sonra ekranda bilet ve uçuş bilgileriniz yer alacak ve bu bilgiler size aynı zamanda mail ve SMS olarak da iletilecektir.

Tavsiye :  Halk Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Ülkemizde mil kazanmanızı sağlayan çok sayıda kredi kartı mevcuttur. Pegasus Kart, Wings, Miles&Smiles, Adios, Shop&Miles, Miles&More gibi. Bu kartlara sahip olarak yaptığınız alışverişlerden ve özellikle uçak bileti alışverişlerinizden “MİL” adı verilen bir puan kazanırsınız. Bu puanlar ise TL bazında bir değere eşittir ve bu eşitlik ile de bilet satın alabilmektesiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir