Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödemeleri Nasıl Yapılır? Kredi Kartı ile Otomatik Ödeme Talimatı Verme

Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödemeleri Nasıl Yapılır? Kredi Kartı ile Otomatik Ödeme Talimatı Verme

Kredi kartı kullanıcılarının elde ettikleri avantajlardan birisi de faturalarını kolay yolla ödeyebilmeleridir. Yazımızın içeriğinde Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödemeleri Nasıl Yapılır? Kredi Kartı ile Otomatik Ödeme Talimatı Verme nasıl yapılır açıklayacağız.

Teknoloji çağında olduğumuz aşikar. Artık tüm işlemlerimizi elektirik akımı ve frekanslar üzerinden saniyeler hatta saliseler içerisinde gerçekleştiriyoruz. Işık hızında gerçekleşen işlemlerimiz ile zaman kazanıyoruz. Yazımızın da konusu olan teknolojinin ekonomi alanındaki faydalarına değinirken kredi kartı konusuna değinmeden geçmemeliyiz. Artık tüm ödemelerimizi de elimizi cebimize, cüzdanımıza defalarca atmadan, hesaplama yapmadan anında gerçekleştirebiliyoruz. Marketlerde, mağazalarda, benzinlik ve restaurantlarda yalnızca kartımızı uzatmamız ve şifremizi girmemiz ödememizin anında gerçekleşmesi için yeterli olabiliyor.

kredi kartı ile elektrik faturası ödenir mi 

Tabii ki ödeyebiliyoruz. İsterseniz bayiiliklerden isterseniz bankanızdan anında ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

kredi kartı ile elektrik faturası nasıl ödenir 

Kredi kartınız ile fatura ödemelerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız işte detaylı bilgiler;

Artık kredi kartı ile elektrik faturası ödeme işlemi, marketten iki süt, bir gazete almak kadar kolay. Kartınız ile ödeme yapmak için ister özel bir ödeme bayiisi isterse kurumsal bir bayii olsun faturanızı ibraz etmeniz yeterli. Elektrik faturanızın tutarını kredi kartı ile ödemek istediğiniz söylediğinizde POS cihazı aracılığı ile anında ödemeniz yapılır. 

kredi kartı ile elektrik faturası ödeme güvenlimi 

Öncelikle güven meselesi kişinin kendi aldığı insiyatife göre değişkenlik gösterir bu nedenle yazımızda her hangi bir kesin yönerge göstermeyeceğiz. Ancak bilmelisiniz ki TEDAŞ gibi kurumların şubelerinden bu işlemi gerçekleştirdiğinizde güven konusunda hiçbir tereddütünüz olmamalıdır. Gerçekleştireceğiniz kredi kartı ile elektrik faturası ödeme tedaş tarafından kayıt altına alınır ve size bir de makbuz verilir. 

Ayrıca bankanızın intenet bankacılığı ve ATM işlemlerinden de faturanızı artık ödeyebilmektesiniz. Banka şubenizden de aynı şekilde işleminizi saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey Abone numaranızı veya doğrudan faturanızı ibraz etmenizdir.

Özel bayiiler konusunda ise sizin insiyatifiniz geçerlidir. Bu anlamda üçüncü şahıs olarak ödemeyi alan kişiler olduklarından kimi zaman dolandırıcılık vakaları da ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle işleminizi yaparken dikkatli olmalı, çekilen tutarı kontrol etmeli, ATM’nin anlaşmalı olarak bir bankaya çalıştığını görmeli ve fatura işleminiz yapıldıktan hemen sonra ödemenin yapılıp yapılmadığını kurumdan sorgulayarak kesin bilgi almanız gerekmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir