Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı Kullanımında Hangi Durumlarda Faiz Ödenemesi Yapılır

Kredi Kartı Kullanımında Hangi Durumlarda Faiz Ödenemesi Yapılır

Kredi kartı kullanmak büyük kolaylık sağladığı gibi aylık borç ödemeleri de zamanında yapılması gerekir. Yanlış ve bilinçsiz kredi kartı kullanımları önemli ve zor sonuçlar doğurabilir. Kredi kartı borcunu geç yatırdığınızda veya nakit çekimlerinizde faiz uygulaması ile karşılaşırsınız. Bu nedenle kredi kartınızı kullanırken daha dikkatli olmanız ve son ödeme tarihinden bilginiz olmalıdır. Yanınızdan ayırmadığınız ve bir çok ihtiyacınızı karşıladığınız kredi kartlarından nakit para çekmek bazı durumlarda çok mantıklı olmayabilir. Çünkü banka sizden geri ödeme alırken faiz ücretini de bu paraya yansıtıyor.  Kısacası her bankanın belirlediği faiz oranlarından nakit çekimlere yansıtılan bir ücret bulunmaktadır. Nakit çektiğiniz tarihten itiberen bir ay içinde çektiğiniz kadar olan kısmı faizi ile birlikte yatırmak zorundasınız. 

Tavsiye :  Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Kredi Kartı Nakit Çekme Faizi

Sayfa İçerikleri

Bazı durumlarda nakit ihtiyacınızı karşılamak için direk başvurduğunuz yer kredi kartınızdır. kredi kartından ankit çekerken ödeyeceğiniz nakit faiz oranına dikkat etmenizi öneririz. Her bankanın nakit çekme faizi farklılık gösterir. Bu sebeple kredi kartınızdan çektiğiniz paranın bir faiz bedeli bulunur. 

Tavsiye :  Kredi Kartı Borcu Ödemesinde Sık Karşılaşılan Sorunlar

Kredi kartınızıla alışveriş yapmanın size bir faiz dönüşü olmayacak. sadece aylık ödemelerinizi geciktirdiğinizde bankanın belirlemiş olduğu faiz oranından hesaplamalar yapılır. 

Kredi Kartı Faiz Oranları

Bankaların kredi kartı sahibi olan müşterilerine uyguladıkları faiz oranları 

Tavsiye :  2018 EFT / Havale ve Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Halkbank paraf  Nakit avans faiz oranı %1,81

Garanti bankası Bonus kart %1,84

Yapıkredi bankası kredi kartı faiz oranı %1,84

İş bankası maksimum kredi kartı faiz oranı %1,84

Card Finans  kredi kartı faiz oranı %3,75

Akbank Axess kredi kartı faiz oranı %1,84

Bankaların nakit çekimlerd euyguladıkları faiz oranları bu şekilde belirtiliyor. Müşteriler nakit avans çektiklerinde bu faiz oranlarıyla yeniden bir hesaplama yapmak zorunda kalacaklar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir