Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı Sigortası Nedir? Neleri Kapsar

Kredi Kartı Sigortası Nedir? Neleri Kapsar

Kredi kartı sigortası, kredi kartında yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı bir tedbir mahiyeti taşımaktadır. Kartın çalınması veya kaybolması durumunda, kredi kartı sigortası ile en az zarar sağlanabilmektedir. Özellikle de son zamanlarda artan dolandırıcılık ve hırsızlık durumlarına karşı artık pek çok kişi kredi kartı sigortası yaptırmaktadır. 

Niçin kredi kartı sigortası yaptırılmaktadır?

Kredi kartı sigortası özellikle de çok yüksek limitli kredi kartı kullanıcıları tarafından yaptırılmalıdır. Bunun yanı sıra birden fazla kredi kartı kullanan kişiler de kredi kartı sigortası yaptırmalıdır.

Tavsiye :  ING Bank ve Üstün Ayrıcalıklı Kredi Kartı Avantajları

Kredi kartı sigortası ne gibi avantajlar sağlar?

E-Ticaret sistemi her geçen gün yaygınlaşan bir alışveriş sistemi haline gelmiştir. İntenet kullanımının yaygınlaşmasıyla artık alışverişler AVM’lerden değil intenet siteleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu noktada ise alışveriş yapan kişilerin kredi kartı bilgilerini ele geçiren pek çok dolandırıcı sayfa bulunmaktadır. Devlet her ne kadar bu durumlara karşı önlemleri hukuki yollarla almış olsa da, birtakım dolandırıcılıkların önüne geçilememektedir.

Tavsiye :  Kredi Kartı Aidatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler ( DETAYLI BİLGİLER )

Kart bilgilerini ele geçirmiş olan bir kişi, kredi kartının limitini kullanabilir. Kredi kartı sigortası ise bu noktada devreye girmektedir. Yaşanan bir haksızlık sebebiyle mağduriyet yaşayan kişi en az zararla bu durumdan kurtulur. Tabii mağduriyeti tam anlamıyla kesinleşmiş olan kişiler için bu durum geçerlidir. Sigorta şirketi bu durumda, kart sahibinin bütün zararını karşılamaktadır.

Tavsiye :  Kredi Kartına Taksitle Altın Almak Karlı Bir Yöntem mi? ( DETAYLI BİLGİLER )

Kredi kartı sigortası yaptırabilmek için ilgili bankanın şubesine başvuru yapılması gerekmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir