Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartımdan Neden Nakit Avans Çekemiyorum? Neden Nakit Çekimine Kapandı?

Kredi Kartımdan Neden Nakit Avans Çekemiyorum? Neden Nakit Çekimine Kapandı?

Eğer sorununuz kredi kartı nakit avans çekemiyorum ise cevabınızı bu yazımızdan alabilirsiniz. Zira avansı kullanamama nedeninizden haberdar olmayabilirsiniz.

Kredi kartlarımızın özelliklerinden birisi de karttan belirli bir oranda nakit avans çekebiliyor olmamızdır. Yalnızca kart değil likit olarak nakit de yanımızda bulundurmak istediğimiz zaman bu özellik çok işe yaramaktadır. Ancak bankaların kredi kartlarımıza sunduğu bu ayrıcalık hakkımızı kaybedebiliyoruz. Bankalar çeşitli nedenlerle bu haktan kişiyi mahrum bırakarak şaşkınlığa neden olmaktadır. Bir çok kişi nedenini bilmeden kredi kartı nakit avans çekemiyorum sorununu dile getirmektedir. Çekemediğini fark eden kişi daha sonra kredi kartı nakit avans açtırma işlemi hakkında bir meraka sahip olmaktadır. Bu yazımızda merak edilen konunun detaylarını paylaşmaya çalışacağız.

Tavsiye :  Öğrenciye Kredi Kartı Çıkartılır mı?

kredi kartı nakit avans nasıl açılır 

Öncelikle avans çekme işleminizin neden kapandığını öğrenelim. Bankaların ayrıcalıklarından birisi olan avansın çekilmesini engelleyen durum muhtemel olarak kart borcunuzun 3 dönem boyunca yalnızca asgari ödemesini yapmanızdan kaynaklanmaktadır. Bankaların size karşı olan güveni aslında asgari ücret şartı ile yerine getirilmiş olsa da bu tutarın sabit olarak ödeniyor olması da negatif bir etken olarak algılanmaktadır. Bunun yerine asgari ücretinizi 3 ay üst üste bir miktar daha fazla yatırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde avans özelliğinizi kullanamazsınız. 

Tavsiye :  Kredi Kartı Güvenliği için Pratik Bilgiler ( RİSKLERE KARŞI ÖNLEMLER )

Açtırma işlemi için yapmanız gereken şey dönem borcunuzun tamamını ödemektir. Tek seferde bu borcun tamamını ödedikten sonra, bankanız işlem kaydını girdiği andan itibaren nakit avans çekmeye devam edebilirsiniz.

kredi kartı nakit avans faizi nasıl hesaplanır ve kredi kartı nakit avans faizi ne kadar 

Bu işlemleri yapmak üzere bankanızın online ara yüzünden “kredi kartı nakit avans hesaplama” başlığına gitmelisiniz. Önek olarak Şekerbank kendi web sitesinde şöyle bir uygulamaya yer vermiştir; LİNK 

kredi kartı nakit avans limiti arttırma 

Bu işlemi yaptırmak için aynı zamanda kartınızın da limitini arttırmanız gerekiyor olabilir. Müşterisi olduğunuz bankanızın müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek bu talebe uygunluk gösterip göstermediğinizi öğrenmeniz gerekmektedir. Eğer sizden talep edilen “kart limitinizi de arttırmanız” ise öncelikle bütçenizi gözden geçirmeli ve kararınızı buna göre vermelisiniz. Çünkü nakit avans uygulaması aynı zamanda belirli bir faiz tutarını da sizden almaktadır. Buna ek olarak kartınızdaki limit artışına yapacağınız harcamalar eklendiğinde de dar boğaza girebilirsiniz. Bu nedenle nakit avans limitinizi arttırmak için bankanızla kurduğunuz iletişim de kartınıza ilişkin diğer detayların sabit kalıp kalmayacağını da öğrenmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir