Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartıyla Güvenli Alışveriş Yapma İpuçları

Kredi Kartıyla Güvenli Alışveriş Yapma İpuçları

Kredi kartlarıyla alışveriş yapmak çok ciddi anlamda yaygınlaşmıştır. Bu şekilde gerçekleştirilen alışverişler hem rahat hem de çok kolaydır. Ancak bu noktada güvenlik tedbirleri büyük önem taşımaktadır. Kartın böylesine büyük bir yaygınlıkla kullanılması, dolandırıcıları da harekete geçirmektedir. İçeriğimizde kredi kartı güvenliği sağlayabilmek için atılması gereken adımlar yer alacak.

Kredi kartı bilgileri hiç kimseyle paylaşılmamalıdır

Kredi kartı kullanırken bilinçsizce hareketler de bulunulmaktadır. Özellikle de küçük yaşta kredi kartı kullananlar başka insanlardan kart kullanımı için yardım istemektedir. Yarım isteyen kişi bilgilerini tamamen riske atmaktadır.  Bu durum dışarıdan iyi görünen dolandırıcıların işine gelmektedir. Kredi kartı şifresinin mevcut bankanın personeliyle bile paylaşılması doğru değildir. Gerçekleştirmeniz gereken bir işlem var ise ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, küçük bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra bir yakın dostunuzdan bu noktada yardım alabilirsiniz.

Tavsiye :  Kredi Kartı Güvenliği için Pratik Bilgiler ( RİSKLERE KARŞI ÖNLEMLER )

Bütün siteler güvenli değildir

Alışveriş yapılacak site iyi seçilmelidir. İntenet kullanımı yaygınlaşmış ve burada dolandırıcılar da adeta cirit atmaktadır. Dolandırıcı intenet siteleri üzerinden kredi kartı bilgileri çalınmaktadır. Genellikle yurt dışı merkezli olan bu siteler devlet tarafından kapatılmaktadır. Daha çok reklamlarda görülen, en çok kullanılan siteler üzerinden alışveriş yapılmalıdır. Büyük firmaların yaptıkları küçük hatalar ile kolaylıkla fark edilmektedir.

Tavsiye :  Odeabank Sms İle Hızlı Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İntenet güvenlik protokolü

E ticaret güvenli alışveriş sloganıyla yola çıkan siteler, kolaylıkla müşterilerini kandırmaktadır. Kullanılan tarayıcıda site adresinin hemen sol tarafında Güvenli, Güvenli Değil, Tehlikeli gibi uyarılar bulunmaktadır. Güvenli Değil ve Tehlikeli yazan sitelerle kesinlikle kart bilgilerinizi paylaşmamanız gerekmektedir.

Bu sitelerde dolandırıcıların kullanmakta olduğu yazılımlar yer alabilmektedir. Bu durum da kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizin istenmeyen üçüncü kişilerin eline geçmesine sebep olabilmektedir.

Tavsiye :  QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu 2017

İntenet adresinin başında HTTPS damgası olan intenet siteleri tercih edilmelidir. Bu siteler güvenlik önlemleri açısından donatılmış, zararlı yazılımlara karşı tedbirlidir.

Büyük firmalar tercih edilmelidir

Türkiye çapında ve hatta uluslararası anlamda hizmet veren firmalar tercih edilmelidir. Bu firmaları milyonlarca kişi kullanmaktadır ve hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır. Bu siteler üzerinden rahatlıkla alışverişler gerçekleştirilebilir ve bu sitelerle kart bilgileri paylaşılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir