Anasayfa / Kredi Notu / Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri? ( Kredi notuna bakmayan bankalar )

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri? ( Kredi notuna bakmayan bankalar )

Değişen hayat şartları ile birlikte insanların ihtiyaçları da çoğalabilmektedir. Bu ihtiyaçlar arttıkça kişilerin masrafları da doğru orantılı olarak artmaktadır. Özellikle ülkemizde ardı ardına gelen vergilerle birlikte bir çok ürünün fiyatı artmakta olduğu bilinen bir gerçek. Durum böyle olunca insanların ihtiyaçlarını karşılaması oldukça zorlaşmaktadır. Bu değişen sistem şartları ile birlikte zamların oranına yetişemeyen maaş zamları tüketicileri oldukça zor durumlara sokabilmektedir. İhtiyaçlarını nakdi olarak karşılayamayan kişiler kredi kartlarına başvurmakta ve bu da borçlarına sebep olmaktadır. Bununla da yetinmeyen ihtiyaçlar kişileri kredi çekmeye zorlamaktadır.

Tavsiye :  Kredi Skoru nedir? Kredi Skoru Neye Göre Belirlenir? Nasıl Yükseltilir?

Acil olarak nakide ihtiyacı olan kişiler bu kredileri bankalar aracılığıyla yaptıkları kredi başvurularıyla halledebilmektedir. Krediler bankalar tarafından müşterinin ihtiyacı doğrultusunda kredi tutarı, faiz oranı ve vade seçenekleriyle birlikte şekillendirilmektedir. Kredi çekecek olan kişinin krediyi alabilmesi için belirli şartlar bulunmaktadır. Bankalar vereceği kredinin karşılığını her zaman görmek isterler. Bundan dolayı da çekilecek kredilerin çeşitlerine göre bazı şartlar aramaktadır. Öneğin taşıt kredisi çekecek olan bir kişinin satın alacağı aracın ipoteklenmesi gerekmektedir. Aynı şekilde konut kredisi çeken bir kişinin de satın alacağı konut banka tarafından ipoteklenmektedir. Bireysel ihtiyaç kredilerinde ise genel olarak aranan özellik kredi notunun düşük olmamasıdır.

Tavsiye :  Sorunsuz Kredi Çekmek için Kredi Puanım Kaç Olmalı?

KREDİ NOTU NEDİR ? 

Kredi notu bankalar tarafından mali açıdan sizlerin bir nevi puanlama sistemidir. Bu kredi notuna etki eden çeşitli nedenler bulunmaktadır. Maddi olarak bankalardaki varlığınız sizin için artı bir puandır. Eksi olarak size etkiyen durumlar ise kredi kartı borçlarınız ve düzenli ödenip ödenmediği, daha önceden çektiğiniz bir kredi varsa eğer bu kredinin ödemeleri de size olumlu veya olumsuz olarak etki edebilmektedir. Tüm bu şartlar içerisinde findeks kredi notunuz 699 ve altı ise en riskli bölgedesiniz demektir. Dolayısıyla da kredi çekiminde zorlanabilirsiniz. 

Tavsiye :  TC Kimlik Numarasıyla Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

Ancak kredi notunuz düşükse bile size kredi verebilen bankalar mevcuttur. 

Fibabank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Akbank sizlere kredi notunuz düşükse dahi kredi veren bankalardan başlıca olanlarıdır. Yapmanız gereken şey ise kefil olarak kredi notu yüksek olan bir kişiyi göstermeniz. Bu şartlar içinde bankalar tüketicilere kredi imkanı sunmaktadır. 

Faiz oranları normal kredilere göre biraz daha fazla olan bu kredilere başvurmak için başvurmak istediğiniz bankanın şubesine kefilinizle birlikte başvurmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir