Anasayfa / Kredi Notu / Kredi Notu Yükseltme Taktikler Nelerdir? ( HIZLI VE KOLAY )

Kredi Notu Yükseltme Taktikler Nelerdir? ( HIZLI VE KOLAY )

Bankalar kredi veya kredi kartı verirken öncelikle müşterinin kredi notunu göz önünde bulundurmaktadır. Ödemelerini düzenli olarak gerçekleştiren müşteriler bankacılık işlemlerinde her zaman daha rahattır. Bunun yanı sıra kişinin adli sicil kaydı da bu noktada önem taşımaktadır. Sicil kaydında ağır suçlar barındıran müşterilerin kredi notu ciddi anlamda düşmektedir.

Banka genellikle bu kişilerin kredi talebini kısa sürede reddetmektedir. Ancak durumu iyiye giden müşterilere kefil şartıyla kredi sağlanmaktadır. Kefil olarak gösterilen kişinin de kredi notunun iyi olması gerekmektedir. Çünkü gösterilen kefilin de kabul edilebilmesi için bu şartların mevcut olması gerekmektedir.

Tavsiye :  Findeks Risk Raporuna İtiraz Nasıl Yapılır?

En hızlı kredi notu yükseltme yöntemleri nelerdir?

Kredi notu yükseltme için, bankalarla ilişkilerin sıcak tutulması önemlidir. Sıcak tutulması için ise nakit harcamalar yerine banka hesabı üzerinden harcamalar yapılmalıdır. Banka hesabı bulunmayan kişi, dilediği bankadan sadece nüfus cüzdanıyla vadesiz hesap sahibi olabilmektedir. 18 yaş altındaki kişilerin ise velileriyle birlikte banka şubesine başvurması gerekmektedir.

Fatura, kira, eğitim ve diğer ödemeler de mümkün olduğunda banka hesabı üzerinden gerçekleştirilmelidir. Özellikle de otomatik fatura talimatı veren müşteriler bu konuda daha öndedir. Ancak ödemelerin gerçekleşmesi için hesap kartında mutlaka para bulundurulmalıdır.

Tavsiye :  Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Alabilir? Hangi Bankalar Kredi Verir

Kredi notunu yükseltmek isteyen kişi, kredi kartı başvurusunda bulunabilir. Kredi kartlarına gerçekleştirilen ödemelerin düzenli ve aksatılmadan yapılması kredi notunu etkilemektedir. Kredi kartı limitinin zorlanmamasına dikkat edilmelidir. Bakiye yetersiz yazısı bankayı sıkıntıya sokabilmekte ve müşteriyle olan ilişkileri daha kötü bir hale getirebilmektedir.

Bu noktada bankadan uyarı mesajı da gelebilmektedir. Aydan aya sadece kredi kartının asgari borcu ödenmemelidir. Bu durum günümüzde oldukça yaygınlaşmış olmakla birlikte yanlış bir tutumdur. İlişkileri iyi tutmak için asgari tutarın daha üzerinde ödeme yapılması önem taşımaktadır.

Tavsiye :  Garanti İnternet Bankacılığı İle Kredi Notu Öğrenme İşlemleri

Çok zorlu durumlar olmadığı sürece bankadan kredi başvurusunda bulunulmamalıdır. Kredi çekmek kredi risk notunu düşüren etkenler arasında yer almaktadır. Bu noktada, kredi çeken kişinin de borçlarını zamanında ödemesi banka tarafından gözlemlenmektedir.

Düzenlenen mevzuatla birlikte, bankaya olan borcunu 3 ay içerisinde ödemeyen kişi icra takibine alınır. 15 gün içerisinde banka borcun ödenmesini talep eder. Bu durum gerçekleşmez ise, kişi için hukuki süreç başlatılır. Bu kişilerin kredi notu oldukça düşük olmaktadır. Bir sonraki kredi işlemlerinde de ciddi sıkıntılar yaşanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir