Anasayfa / Kredi Notu / Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri ( HIZLI Yükeltme )

Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri ( HIZLI Yükeltme )

Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri

Kredi notu düşük olan kişiler son zamanlarda kredi notu yükseltmesini merak ediyor. Bizde bu yazımızda kredi notu yükseltmek için neler yapılabileceği hakkında konuşacağız.

Kredi Notu Yükseltme

Kredi çekmek isteyen ve banka hizmetlerinden yararlanmak isteyen pek çok vatandaş kredi notu düşmesin diye elinden geleni yapmaktadır. Yakın zamanlarda bankalar kredi dolandırıcıları için Kredi notunu devreye soktular. Bu sistemde kredi kartınızın ödemeleri, ödeme tarihlerine bakılarak size bir puan veriyor ve bu kredi notu sizin ilerde ki çekeceğiniz krediye alacağınız onay veya red cevabını belirler. Bu sistemde sadece bankalardan kredi çekenler de değil herkesin bir kredi notu ve puanı vardır. Bankalara göre bir kişiye kredi vermek için o kişinin kredi notunun iyi seviyede olması gerekiyor. Kredi notu düşük olan kişilerin başvuruları daha uzun süre inceleniyor ve red cevabı alması kaçınılmaz oluyor.

Tavsiye :  Denizbank Kredi Notu Sorgulama Hizmeti

Kredi Puanı Nasıl Artar

Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsunuz ancak neler yaparak bunun yükseleceğini bilmiyorsunuz. Bu yazıda bunlara cevap bulacağız. Öncelikle kredi kartı olsun olmasın kredi alsın ya da almasın her vatandaşın bir kredi notu vardır. Ancak bu kredi notu sabittir. Bu kişi ne zaman bir kredi kartı alır veya kredi çeker işte o zaman ödeme durumlarına göre şekillenmeye başlar borçlarını düzgün ödeyen her vatandaşın kredi notu artı yönde artarken, ödemede zorlanan, vaktinde borçlarının asgarisini dahi ödemeyen vatandaşların eksi yönde seyreder. Kredi notunu pozitif yönde hareket ettirmeyi düşünen kişilerin dikkat etmesi gereken noktalardan en önemlisi borçlarını vaktinde ödemesi, borçlarını vaktinde ödeyen her vatandaşın kredi puanı artı yönde hareket eder.

Tavsiye :  KMH Hesabı Kredi Notunu Etkiler Mi?

Kredi notu nedir ?

Kredi notu KBB üzerinde kayıtları tutulan 0 ile 1900 arasında bir puanlama sistemine sahip bir yapıdır. Türkiye’de her vatandaşın bir kredi notu vardır kredi kartı kullanmamış ya da kredi almamış vatandaşlın kredi notları pasif durumdayken kredi kartı kullanan ya da kredi çeken her vatandaşın tabiri caizse canlı bir kredi notu vardır. Ayrıca söylenmesi gereken bir diğer konu pasif olarak tabir ettiğimiz kredi puanının kaç olduğudur. Hiçbir banka işlemi yapmayan vatandaşın puanı 0’dır. 0 olan puan kötüdür çünkü bankalar işlem yapan müşterilerini daha çok sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir