Çarşamba , Kasım 21 2018
Anasayfa / Kredi Notu / Kredi Sicili Sorgulama Yöntemleri ( Findeks Kredi Notu Sorgulama )

Kredi Sicili Sorgulama Yöntemleri ( Findeks Kredi Notu Sorgulama )

Kredi çekme konusundaki en önemli engellerden birisi olan kredi siciliniz ile alakalı olarak Findeks Kredi Notu Sorgulama bilgisi alabileceğiniz yöntemler bulunmakta.

Gelişen ve değişen dünya düzeninde insanların harcamaları da değişmeye ve şekillenmeye devam ediyor. Artan ürün fiyatları ile birlikte pek çok şeye zam gelmekte ve insanlar bu harcamaları artık karşılamakta zorlanmaktadır. Bu yüzden de çeşitli ihtiyaç veya istekleri giderebilmek için kredi çekme yöntemine tüketiciler başvurmaktadır.

Tüketiciler bankalar aracılığıyla kredi başvuruları yapmakta ve ihtiyaçları doğrultusunda kredi çekme fırsatları yakalamaktadır. Bankalar da belirli faiz oranı ve vade süresiyle birlikte tüketicilere bu kredileri vermektedir. Ancak bankadan bankaya değişen bu imkanlardan dolayı vatandaşların oldukça dikkatli bir şekilde şartları gözden geçirmesi ve kendileri için en uygun olacak krediyi uygun bir bankadan almaları gerekmektedir.

Tavsiye :  Vakıfbank Kredi Notu Sorgulama

Bankalar her zaman verdikleri kredinin kendilerine dönüşü olmasını ister. Bu yüzden de kredi çekerken bazı şartlar öne sürmektedirler. Öneğin taşıt kredisi çekecek olan bir kişinin satın alşacağı araca ipotek koyulabileceği gibi aynı şekilde konut kredisi çeken bir kişinin de satın alacağı eve ipotek koyulma durumu olabilir. Bankalar bunu bir güvence olarak görür ve bu tarz şartlar altında kredi verebilir.

Tavsiye :  KMH Hesabı Kredi Notunu Etkiler Mi?

Bireysel ihtiyaç kredilerinde ise bankaların genellikle baktıkları özellik kredi için başvuran kişinin kredi notudur. Kredi notu bugüne kadar çektiğiniz kredilerin ödemeleri, mal varlığınız veya kredi kartı ödemelerinizin düzenlliliği ile birlikte pozitif veya negatif olarak etki edebilen bir puanlama sistemidir. Bankaların müşterileri puanladığı bir sistem olan kredi notu sistemi ile birlikte kredi notu düşük olan kişilere kredi verilmeyebilir. Kredi notu veya kredi sicili sorgulama işlemi için yapabileceğiniz bir kaç çeşit işlem bulunmaktadır. 

Tavsiye :  Findeks Ürünleri Tanıtımı ve Ücretleri ( Deneyime Başla! )

NASIL ÖĞRENİRİM ?

Kredi notunuzu gayet kolay bir şekilde bir mesaj ile birlikte öğrenmeniz mümkün. Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom kullanıcısıysanız telefonunuzun kısa mesaj bölümünden 1122 numarasına  “TC KİMLİK NO” ve bir boşluk bırakarak “DOĞUM YILINIZ” ı yazarak mesaj gönderebilirsiniz. Eğer başka bir operatör kullanıcısı iseniz “RISKIM” yazıp boşluk bırakarak “TC KİMLİK NO” yazarak 4552’ye kısa mesaj atarak bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Findeks’in resmi intenet sitesine girerek orada da kredi kartınızla 7 TL ödeme yaparak kredi notunuzu öğrenmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir