Anasayfa / Bilgi / Kredili Mevduat Hesabı Nedir? KMH Nasıl Kullanılır? ( Ek Hesap )

Kredili Mevduat Hesabı Nedir? KMH Nasıl Kullanılır? ( Ek Hesap )

KREDİLİ MEVDUAT HESABI NEDİR
Her bankanın müşterilerinin bir hesabı vardır. Bu hesapta kişi aktarılan parasını kullanır. Bu para ya maaşı olabilir, ya da başka bir yerden gelen gelir olabilir. Kişinin hesabında parası bittiğinde kredili mevduat hesabında ki parasını kullanabilme gibi bir şansı vardır. Bunun için kişi bankaya kredili mevduat için başvuruda bulunur. Kredili mevduat hesabınızdan para çekebilir, ödemelerinizi yapabilir, başka bir hesaba para transferi yapabilir kısacası kredili mevduat hesabınızda ki parayı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. 

KREDİLİ MEVDUAT HESABI NASIL KULLANILIR

Tavsiye :  Hangi Banka Daha Çok Faiz Kazancı Getirisi Veriyor

Kredili mevduat hesabını belirli bir faiz üzerinden kullanabilirsiniz. Kredili mevduat hesabınızı kullandığınız gün ile ödemeye yaptığınız günkü kadar ki olan tutara faiz de eklenerek ödeme yapabilirsiniz. Hesabınıza para yüklendiği gün kredili mevduat hesabındaki kullandığınız tutar otomatik olarak tahsil edilir. Kredili mevduat hesabına başvurmak için bankaların şube, ATM, telefon bankacılığı, mobil şube, çağrı merkezlerini kullanabilirsiniz. Bazı bankalar maaşını alan müşterilerine otomatik olarak kredili mevduat hesabı açmaktadır. Bankalara göre bazı adladırmalarda yapılmaktadır. Esnek hesap, artı hesap, artı bakiye, ek hesap gibi adlarla kredili mevduat hesabı kullandırılabilir. Kredili mevduat hesabınız kullanmadığınız takdirde faiz yada bir borç ödemesi gerçekleştirmiyorsunuz. Kullandığınız tutarda ki paranın borcunu ve faizni ödüyorsunuz. Kredili mevduat hesabını kullanabilmek için banka müşterisinin kredi notunun yüksek olması gerekir. Ayrıca bankanın değerlendirilmesinden olumlu bir şekilde geçmesi gerekir. Kredili mevduat hesabı banka müşterisine daha kolay kullandırılır ama kişiler yine başka bankalardan da kredili mevduat talebinde bulunabilir. 

Tavsiye :  Ücretsiz Findeks Kredi Notu Öğrenme Yolları

Kredili mevduat hesabı açabilmek için öncelikle bankada bir hesabınızın bulunması gerekir. Maaşınızı aldığınız bankadan açtırmak daha kolay olacaktır. Kredili mevduat hesabınızı açtırdığınızda aynı banka kartıyla işlem yapıp ödemelerinizi yine aynı banka kartıyla yapacaksınız. Kredili mevduat hesabı aslında dikkali kullanıldığı vakit oldukça avantajlı bir üründür. Acil nakit ihtiyacınızın olduğu anda devreye girip uygun faizle ödemesini gerçekleştiriyorsunuz. Bunun haricinde alışverişlerde, kredi kartı ödemeleriniz için kullandığınızda avantajını kaybedip bir külfete dönüşebilir. Bir kredi türü olan kredili mevduat hesabı için çalıştığınız bankaya başvurabilir ihtiyacınız olduğu anda bu hesabınızı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir