Anasayfa / Konut Kredisi / Kuveyt Türk Katılım Bankası 100 Bin TL 120 Ay Vadeli Uygun Faizli Konut Kredisi

Kuveyt Türk Katılım Bankası 100 Bin TL 120 Ay Vadeli Uygun Faizli Konut Kredisi

Dünya genelinde ekonomik dalgalanmalar Türkiye’de özellikle gayrimenkul piyasasına büyük etki gösterdi. Ülkenin aldığı göç oranının da artması ile beraber, konut fiyatlarında ciddi bir artış yaşanmasının yanı sıra, kira fiyatları da buna bağlı olarak önemli bir artış gösterdi. Hal böyle olunca gayrimenkul sektöründe fiyatlarda artışın daha da süreceği düşünüldüğünde; yatırımcılar konut satın alımına yöneldi, kirada oturanlarda daha fazla yüksek meblağlarda anlamsız ödemeler yapmak yerine ev sahibi olmaya eğilim gösterdi. Aslında bu eğilim de talebin artmasına neden olduğundan, arz yönünde de limitler standart olduğundan fiyat artışı daha da desteklenmiş oldu.

Tavsiye :  Garanti Bankası’ndan Sabit Faizli 80.000 TL Konut Kredisi Kampanyası

Bu kapsamda bugün ev sahibi olmak için harekete geçenler yüksek meblağlarda finansmanı bir araya getirmek durumunda kaldı. Ancak kimileri ise bankalar aracılığı ile konut alımlarını yaptılar. Bu sayede konutun bedelini anında ödediler ve bankadan aldıkları konut kredisinin taksitlerini ödeyerek, kira öder gibi ev sahibi oldular. Eğer siz de kira ödemek istemiyorsanız veya konut piyasasında fiyatlar daha da artmadan konut satın alarak ev sahibi olmak istiyorsanız, o halde konut kredisi kullanabilirsiniz. Üstelik bu krediyi Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan faizsiz olarak alabilir ve uzun vadede ödeme yapabilirsiniz.

Tavsiye :  HSBC Bank Güncel Mortgage Kampanyaları ( Düşük Faiz )

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI’NDAN AVANTAJLI KONUT KREDİSİ

Türkiye’nin önde gelen katılım bankalarından birisi olan kuveyt türk konut kredisi imkanlarında çok özel kâr payı oranları ve vade seçenekleri sağlamaktadır. Siz de bankadan bu anlamda 120 ay vadeli 100 bin tl kredi kullanabilir ve yeni evinizin sahibi olabilirsiniz.

KREDİNİN ÖZELLİKLERİ

Bankadan bu kredi faizsiz olarak alınabilmektedir. Banka verdiği konut kredisi için %0.99 kâr payı oranı uygulamaktadır.

Tavsiye :  Konut Kredisinde Dosya Masrafı Alınıyor mu? Almayan Bankalar Hangileri?

Bankadan alınan konut kredisi için 10 yıla kadar (120 ay) vadelendirme yapılabilmektedir.

KREDİNİN HESAPLAMALARI

Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan alacağınız 100 bin TL tutarında 120 ay vadeli konut kredisi için uygulanacak olan kâr payı oranı %0.99’dur. Bu durumda da bankaya ödemeniz gereken aylık geri ödeme taksit tutarı 1.427 TL olarak gerçekleşecektir. Vade sonunda bankaya yapmış olacağınız toplam geri ödeme tutarı ise 172.707 TL olacaktır. Bu kredi için ayrıca kredi tahsis bedeli, ekspertiz ücreti, ipotek tesis ücreti ödemeniz gerekmektedir. (Masraflar toplamda 1.413 TL’dir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir