Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Maaşa Haciz Gelen Kişi Kredi Çekebilir mi?

Maaşa Haciz Gelen Kişi Kredi Çekebilir mi?

Banka, müşterisinin borcunu uzun süre ödememesi halinde maaşa haciz getirebilmektedir. Bunun yanında özel firmalara borcun kapatılmaması halinde de icra durumu söz konusu olabilmektedir. Bir hayli can sıkıcı olan bu durumun yanında bir de hukuki süreç başlatılmaktadır. Kişinin bu durumda kredi notu çok ciddi anlamda düşmektedir. İçeriğimizde maaşımda haciz var kredi çekebilir miyim sorunun yanıtını detaylı şekilde vereceğiz.

Tavsiye :  Kimlikle 55.000 TL Bayram Kredisi

Kredi Notu ve bankayla çalışma sıklığı göz önünde bulundurulur

Bankaya borcu olmayan kişinin özel firmalarla yaptığı anlaşmalar sebebiyle hacizle karşı karşıya kalabilmektedir. Bu noktada kişinin banka ile olan ilişkileri ve daha önceki ödemelerini düzenli olarak gerçekleştirip gerçekleştirmediği göz önünde bulundurulur. Kredi notu iyi olan bir kişi, maaşını da aldığı bankadan bu talepte bulunması halinde genellikle reddedilmemektedir.

Tavsiye :  İş Bankası Anında Hızlı Kredi Nasıl Alırım? Başvuru Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank, kredi notuna göre yüzde 1.27, yüzde 1.57 ve yüzde 1.71 oranında faiz ile 48 ay vadeli 10.000 TL kredi sağlamaktadır.

Odeabank’ta borç kredisi sağlayan bankalardandır. Odeabank, 20.000 TL 12 aydan 48 aya kadar vadeli kredi sağlamaktadır. Üstelik her vade için uygulanan faiz oranı ise %1.55’tir.

Borç transfer

Bir bankadan icralı olan bir kimse, farklı bir bankadan Borç Transfer yapabilmektedir. İcralık olan kişinin kredi notu olumsuz etkilenir ve Merkez Bankası tarafından kara listeye alınır. Bu durumda kişinin 5 yıl boyunca borçlarını düzenli olarak ödemesi gerekmektedir.

Tavsiye :  Bankaların Ramazan Bayramına Özel Kredi Kampanyaları - Faiz Oranları Karşılaştırması

Bankalar bu noktada, 72 ay vadeye kadar borçları tekrar yapılandırma imkanı sağlamaktadır. Denizbank, 10.000 TL yüzde 1.18 faiz oranıyla 12 aydan 48 aya kadar vadeli borç transferi kredisi sağlamaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir