Anasayfa / Devlet Kredileri / Özel Okul Devlet Teşvikleri 2017-2018

Özel Okul Devlet Teşvikleri 2017-2018

Birçok öğrenci TEOG sınavına girerek hayatlarına yön verip eğitimlerine iyi okullarda devam etmek için bu yarışın içine dahil oluyorlar. Bazıları devlet okullarına yerleşirken bazıları burslu ya da devlet teşvikiyle özel okullara kayıtlarını yaptırıyorlar. Aileler çocuklarına dahi iyi bir eğitim aldırmak için ve bazıları da devlet okullarına yerleşemediği için tercih ettikleri bu okullara devlet velilerin zorlanmamaları için teşvik sunuyor. 2017-2017 döneminde de devam eden devlet teşviklerine hak kazanmak için elbette ki belirli kriterlerde olmanız isteniyor. 

Özel Okul Devlet Teşviki Şart ve Koşulları Nelerdir

Tavsiye :  Devlet Destekli Esnaf Kredisi 2017

Birçok veli ödeme güçlüğünden kurtulmak için devlet teşvikinden yararlanmak istiyor. Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu bu teşvikten istifade etmek isteyen velilerin belirli şart ve kışulları sağlamaları gerekiyor. Öncelikle öğrenci hangi okula başvurmak istiyorsa o okulun belirlemiş olduğu şartlara uyması gerekir. İlkokul birinci sınıf öğrencileri  30 Ağustos 2017 tarihine kadar şartlarının tutmuş olması gerekir. Okul öncesi eğitim görmek isteyen öğrenciler ise şu tarih aralığında doğmuş olmaları gerekir. (18 Mart 2012 – 18 Ağustos 2013 ) Daha önce devlet teşviki kazanmış öğrencilerin tekrar bu teşvikten yararlanmaları için sınıf tekrarı yapmamaları gerekir. Devlet teşvikinde bulunduğunuz okul haricinde başka bir devlet ya da özel okulada kaydınızın bulunmaması gerekmektedir. 

Tavsiye :  Devlet Destekli Düşük Faizli Evlilik Kredisi Fırsatları

Özel Okul Devlet Desteği Ne Kadardır

Devletin özel okul öğrencileri için teşvikte bulunacağı ücret 3000 ile 4000 arasında değişmektedir. Bu değişiklikler öğrencinin eğitim seviyesi ile de ilgilidir. Öneğin okul öncesi eğitim gören bir öğrenci 3.060 TL devletten destek görebilirken İlkokula giden bir öğrenci 3.680 TL destek alabiliyor. Eğitim seviyesi yükseldikçe devlet desteğide artış gösteriyor. Liseye giden bir öğrenci 3.680 TL, Ortaokul 4.280 TL, diğer liseler ise  4.280 TL devletten destek alabiliyor. 

Tavsiye :  Devlet desteği ile ücretsiz yurt dışı gezisi ve KOSGEB destekli yurt dışı seyahati

Özel Okullarda Devlet Teşvikinden Yararlanma Başvuruları Ne Zaman

Kurban Bayramı sonrası açılacak olan okullarda öğrenciler devlet teşvikinden yararlanmak için 10 Ağustos 2017 tarihinden başlayıp 6 Eylül 2017 tarihine kadar başcurularını yapmaları gerekir. Sonuçları ise bir gün sonra 7 Eylül 2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığının İntenet sitesinde açıklanacaktır. Başvuruları öğrenciler e-okul üzerinden gerçekleştireceklerdir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir