Anasayfa / Konut Kredisi / Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Evin tamamına konut kredisi çekilebilir mi? Konutun tamamına kredi nasıl alınır? Hangi bankalar evin tamamına kredi veriyor? Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar’a ait bilgiler ve detayları yazımızın devamında…

Ev sahibi olmak isteyen ancak nakit para imkanı olmayan vatandaşlar, kirada oturmak yerine evin tamamına konut kredisi veren bankaları araştırmaktalar. Böylelikle kişi, kira ödüyormuş gibi ev sahibi olabiliyor. Bu durum her ne kadar yazılı hukuk kuralları tarafından müeyyideyle desteklense de, bu işlemleri yapan bankalar söz konusudur. Yönetmelikte azami kredi tutarının ev değerinin yüzde 75’i kadar olmalıdır maddesi yer almaktadır.

Konutun tamamına kredi nasıl alınır?

Konutun tamamına kredi alabilmek için 2 farklı seçenek söz konusu. Ekspertiz değerinin yükseltilmesi bu seçeneklerden biridir. Ev fiyatını daha yüksek göstererek tamamına kredi çekebilirsiniz. Öneğin evinizin gerçek değeri 100.000 TL. Ancak siz evinizin değerini eğer 140.000 TL gibi gösterirseniz, yüzde 75 oranında bir kredi sahibi olduğunuzda yüzde yüzüne ev kredisi sahibi olabilirsiniz.

Bir diğer seçenek ise bir taşınmaz malın ipotek gösterilmesidir. İpotek gösterilen bir ev veya arsa için evin yüzde yüzüne kredi veren bankalar bulabilirsiniz.

Taamına konut kredisi veren bankalar

Yukarıda da belirtildiği gibi her ne kadar mevcut yönetmelikte tamamına ev kredisi çekilme imkanı olmasa da, bankalar bu konuda yardıma yetişiyor. Özellikle de yeni evlenen vatandaşlarımız için çok büyük ayrıcalıklar tanınmakta olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz.

Garanti Bankası bu süreçte büyük bir avantaj sağlıyor. Hali hazırdaki evin ipotek edilmesiyle 240 aya varan sabit faiz oranıyla konut kredisi veriliyor. Tamamen krediyi alacak olan kişinin tercihine bırakılan bu mortgage sisteminde, düşük oranlarla ev sahibi olabilirsiniz. Bu adresten konuya ilişkin bilgi sahibi olabilirsiniz https://www.garantimortgage.com/100-mortgage-ozellikler.aspx .

Finansbank’ta alınacak evin ekspertiz değerinin %100’üne ipotek ettirilmesi şarttır. Konuya ilişkin bilgi sahibi olmak için http://www.qnbfinansbank.com/krediler/konut/kredikolay-mortgage/pesinatsiz-konut-kredisi.aspx adresinden faydalanabilirsiniz.

Akbank yeni evlenen vatandaşlar ve işe yeni başlayanlar için ev değerinin tamamına kredi veriyor. Ancak diğer bankalarda da olduğu gibi bu bankada da evin ipotek olarak gösterilmesi gerekmektedir. Mevcut eviniz veya satın alınacak olan evin ipotek ettirilmesiyle birlikte mortgage alabilirsiniz. Böylelikle evin tamamına kredi çekersiniz. Konuya ilişkin detaylı bir şekilde bilgi almak için http://www.akbank.com/tr-tr/urunler/Sayfalar/Pesinatsiz-Mortgage.aspx adresinden faydalanabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir