Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / PTT Emekli Kredisi ve Şartları

PTT Emekli Kredisi ve Şartları

Emekli vatandaşlar kredi çekmek istediklerinde birçok zorlukla karşılaşabilmektedir. Emekli maaşını kredi çekmek istediği banka tarafından transfer edilmesi zorunluluğu ilk şart olarak göze çarpmakta. Çünkü bankalar emeklilerin maaşlarını kendi bankalarına alıp işletmek isterler. Ama emekli maaşını PTT’den alan vatandaşlar emeklilik kredisini hem PTT’den hem de PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalardan çekebilme şansına erişirşler. PTT’den kredi çekebilmek için çok fazla şart yoktur önemli bir iki şartı yerine getirmeniz gerekmektedir. Bunlardan birincisi kredi notunuzun yüksek olması. Eğer kredi notunuz yüksek değilse emeklilik kredisi çekemezsiniz. Diğer şart ise yaş kriteri. Emeklilik kredisine başvurabilmeniz için 83 yaşını aşmamış olmanız gerekmektedir. Önek verecek olursak 80 yaşında bir emekli emeklilik kredisi çekmek isterse ona 48 ay yerine 36 ay vadeli kredi imkanı sunulur. Eğer bu kriterlere sahip iseniz PTT şubelerine giderek emeklilik kredisi hakkında detaylı bilgi alıp başvurularını gerçekleştirebilirsiniz. 

Tavsiye :  Şekerbank’tan Anında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi Ödeme Planı ve Detayları

EMEKLİLİK KREDİSİ VEREN BANKALAR

AKTİF BANK: Aktif Bank emeklilik kredisi için aradığı tek şart emekli maaşını PTT şubelerinden alıyor olmalarıdır. Bu şartı taşıyan emeklilere 40.000 Türk Lirasına kadar 48 ay vadeli uygun faizlerle kredi imkanı sağlıyor. Bu krediden faydalanmak için PTT şubesine giderek Aktif Bank emeklilik kredisi başvuru formunu doldurup ilgili görevliye teslim etmesi gerekir. 

Tavsiye :  Denizbank 25 Yıl Vadeli 100.000 TL Konut Kredisi Kampanyası

ŞEKER BANK: Emeklilik kredisi veren bir başka banka ise Şeker Bank’tır. Şeker Bank emekli maaşını PTT’den alan vatandaşlara  % 1,49 faiz oranıyla 48 ay vadeli üst limit 36.000 Türk Lirasına kadar kredi kullandırabilmektedir.

ING BANK: PTT’den maaşını alanlara kredi veren bankalardan bir olan ING Bank Kredi Postam İhtiyaç Kredisini 48 ay vade ile 45.000 Türk Lirasına kadar emekli vatandaşlara sağlıyor. Faiz oranları çekeceği kredi tutarına ve maaşını PTT’den alıp almamasına göre değişiklik göstermektedir. ING Bank’ta yaş sınırı 75 olarak belirlenmiştir. 

Tavsiye :  Denizbank Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Şartları

TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI: Emeklilere nüfus cüzdanı ile kredi başvurusu imkanı sunan TEB PTT’den emekli maaşlarını çekmelerini, yaş sınırının 70 olması şartını getirmiştir. Bu şartı taşıyan emekliler en az 1.000 TL en çok 30.000 TL krediyi 3 ay ertelemeli 36 ay vade ile alabilmektedir. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir