Anasayfa / Bilgi / PTT Şubeleri Çalışma Saatleri ve Günleri

PTT Şubeleri Çalışma Saatleri ve Günleri

PTT ilk kuruluşundan bu yana hızla gelişerek hizmetlerini arttırmış müşteri kitlesini de her geçen gün hala arttırmaya devam ettirmektedir. Kuruluşunun ardından ilk olarak havale işlemine başlayan PTT bununla birlikta verdiği hizmetleride arttırmaya devam etmiştir. Posta hizmetleri, tebligat, havale, HGS gibi işlemlerin yanında bankacılıkla ilgili işlemleri de PTT almaya başlamıştır. Kredi kartı ödemeleri, kredi ödemeleri, para transferleri, PTT kredi işlemleri gibi birçok alanda vatandaşların ihtiyaçlarını görmektedir. PTT artık anlaşmalı bankalar aracılığı ile kredi verirken bünyesine ait kart çeşitleri ile müşterilerine avantajlar sunmaktadır. Durum böyle olurken PTT’nin hangi günlerde açık olduğu, saat kaç arası mesai yaptığı, hafta sonu açık olup olmadığı gibi sorular PTT müşterilerinin ya da PTT’yi kullanacak olan vatandaşların ortak sorusu haline geliyor. 

Tavsiye :  İNG Bank Teknokredi Nedir? Şartları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

PTT Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri vatandaşlara hizmet vermektedir. Sabah saat 08.30’da açılan PTT  ve şubeleri akşam 16.30’da kapanmaktadır. Herhangi bir işleminizi PTT ve şubelerinden halletmek istiyorsanız saat 16.30’a kadar halletmeniz gerekmektedir. Hafta içi çalışma günlerinde her banka ve kuruluşta olduğu gibi PTT’de de öğle arası molası olmaktadır. PTT ve şubelerinde öğle molası 12.30’da başlamaktadır. Öğle arası 1 saat olup mesai 13:30’da tekara başlamaktadır. PTT ilşe ilgili en çok merak edilen sorulardan biri de haftasonu açık olup olmadığı yönünde. PTT bir kamu kurumu olduğundan hafta sonları çalışmamaktadır. Resmi tatillerde ve ve haftasonu PTT kapalı olmaktadır. Sadece Posta İşleme Merkezi ve PTT Kargo Dağıtımı cumartesi öğleye kadar hizmet vermektedir. 

Tavsiye :  Esnafa Devletten 30 Bin Lira Faizsiz Kredi Başvuru Şartları

PTT’nin çalışma gün ve saatleri bu şekildedir. Bir kamu kurumu olduğundan diğer kamu kurumlarından farklı bir çalışma düzeni yoktur. Cumartesi öğleye kadar açık olan iki bölümü vardır ki bu PTT ve şubelerini kapsamaz. Haftanın 5 iş çalışma gününde hizmet veren PTT resmi bayramlarda ve devletin belirlediği günlerde de faaliyette bulunmaz. Artık PTT birçok banka gibi belirli yerlere ATM koyup birçok işlemi ATM’ler üzerinden de yaptırmaktadır. Söz konusu işleminiz ATM ile ilgili ise hiç şubeye gitmeden halledebilirsiniz. Bunun için bulunduğunuz en yakın yerde PTT ATM’sinin olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir