Çarşamba , Kasım 21 2018
Anasayfa / Bilgi / Senetle Telefon Almak Mantıklı mı

Senetle Telefon Almak Mantıklı mı

Günümüz çağında belki de en önemli teknolojik alet ya da en bağımlısı olunan olmazsa olmaz olan teknolojik alet telefon, peki telefonunu değiştirmek isteyen veya telefonunda artık gerekli işlemlerini hızlı şekilde gerçekleştiremeyen yeni telefon almak isteyen fakat maddi durumu buna yetmeyen kişiler eskiden taksitle telefon almak için kapıda kuyruk olurdu. Bankalar artık telefonu taksitle almayı yasakladı. Taksitlerin zamanında ödenmemesi yüzünden pek çok sıkıntı yaşayan bankalar bu uygulamayı getirdi. Bu durumda maddi durumu kötü olan müşteriler telefon almak için senete başvuruyor. Senetle telefon almak oldukça kolay. Bazıları nakit ihtiyacını karşılamak için senetle telefon alarak telefonu satıp nakit para kazanabiliyor. Bazıları ise gerçekten kullanmak için telefon alıyor. 

Tavsiye :  Albaraka Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ( Direk Bağlantı )

Kredi kartına yapılan taksitle telefon almak yasak fakat taksitle telefon alabilirsiniz. Bunu kullandığınız operatöre giderek gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için daha önce belirli bir yıl süreyle bu operatörü kullanmanız gerekmektedir. Alacağınız telefonun taksiti telefon faturanıza yansıtılmaktadır. Bu şekilde telefonlarınızı taksitlendirebilir ve bir daha senetle uğraşmayabilirsiniz. Senetle telefon almak aslında kolay fakat bunu nakit ihtiyacınız için yapıyorsanız mantıksız bir hareket. Çünkü değerinin altında bir satış yapmaktasınız bu yüzden önerilen bir telefon alma şekli değildir. Gerçekten telefon ihtiyacınız için yaptıysanız mantıklı olan hareket senetle telefon almaktır. 

Tavsiye :  Hafta Sonu Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? Düşer?

Senetle telefon almak bazı yerlerde mümkün olmayabilir. Senetle telefonun satıldığı yerlere bakmanız gerekmektedir. Senetle alınan telefonlarda faiz uygulanmamaktadır. Herhangi bir taksit yapılmaz sadece senet alınır ve telefon size verilir. Senetle alımları yapabileceğiniz bilindik yerlerde vardır. Evkur ve Arçelik senetle telefon satışı yapmaktadır. Güvenilir yerlerden senetle telefon almanız sizin için daha iyi olacaktır. Nakit olarak telefonunuzu alamıyorsanız faturanıza taksitlendirme şeklinde yapabilir ve telefon alabilirsiniz fakat faturada taksitlendirilen telefonlara faiz uygulanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir