Anasayfa / Bilgi / Sermayesiz İş Kurmak ve Sermayesiz İş Fikirleri

Sermayesiz İş Kurmak ve Sermayesiz İş Fikirleri

Dünya ekonomisinin gittikçe tuhaflaşan dengesiz yapısı karşısında kazananlar her zaman yaptıkları işlerde en tutukulu olanlar olmuştur. Yaptığı işin ardından emin adımlarla yürüyen, işinin en büyük emekçisi olarak kendisini görenler ve çevresinden tamamen farklı, özgün işler çıkaranlar ekonomik dengeler ne şekli alırsa alsın en çok kazannalar olurlar. Bu yazımızda sizlere kendi emeğiniz ile peşinden tutku ile yürüyeceğiniz sermayesiz iş kurmak nasıl yapılır ve sermayesiz iş nasıl kurulur tüyolarından bahsedeceğiz.

1-İlk olarak kendinizi keşfetmeniz gerekmektedir. Tüm bağlarınızı dünya ile koparın. Zaten bir işiniz yoksa, bir beklentiniz yoksa veya bir yola girmek konusunda artık bilenmiş değilseniz, yola çıkmak için en uygun aşamadasınız demektir. Zira büyük başarılara doğru yola koyulanlar, kaybedecek hiçbir şeyleri olmayanlardır.

Tavsiye :  Akbank Axess Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma Yöntemi

2-Kendinizi keşfetme sürecinde hangi alanlarda yetenekli olduğunuzu, hangi üretimi yapabileceğinizi, yaratıcılığınızın ne boyutlarda olduğunu ve nesneler ile olaylar arasında kurduğunuz ilişkide yeni bir şeyler üretebilmek kabiliyetiniz var mı öğrenin. Emin olun zihniniz size bu soruların cevabını açık yüreklilikle verecektir.

3-Artık hangi yolda ve hangi işte ilerleyeceğinizi biliyorsunuz. Bu alanda henüz sadece bireysel yetenekleriniz var ise bu alan yoğunlaşmak üzere kitaplar okuyun, araştırmalar yapın, öneklerini inceleyin, eğer bu alanda varsa mutlaka eğitim alın ve yabancı ülkelerdeki karşılıklarına bakın.

Tavsiye :  2017 Yılı Banka Çalışanlarının Ücretleri ( Personel Ücretleri )

4-Aklınızdaki işe yönelik artık donanımınızı da güçlendirdiğinize göre yapacağınız işin ustası olarak adımlarınızı atmaya başlayabilirsiniz. İlk üretiminizi yapın. Bunun için bir miktar mutlaka masraf yapacaksınız ancak herhangi bir sermayeyi ortaya koymanız gerekmemektedir.

5-İlk üretimi insanlara tanıtın. Bu ürün hakkında ne düşündüklerini öğrenin ve istediğiniz algıyı elde edene kadar sorular sorup, yanıt alın. Onlara bu ürün veya hizmet için ne kadar ücretten vazgeçebileceklerini sorun. Bu tanıtım grubu aslında sizin deney grubunuzdur. Alım konusudna gerçekten istekli bir kişi var ise onda bu isteği uyandıran detayları öğrenin.

Tavsiye :  Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma ve İnternet Bankacılığı Kullanıma Açma

6-Artık ilk satış aşamasında olduğunuza göre sosyal medya araçlarını kullanarak ücretsiz bir şekilde tanıtıma başlayın. Ayrıca çeşitli e-ticaret sitelerinden ürününüzü ücretsiz üyelikler ile satışa çıkarabilirsiniz. Pazarlamanın peşini asla bırakmayın, insanları arayın, mesaj atın ve kendinizi ön plana çıkarın. Bunu yaparken de yaratıcılıktan ve ürününüzün konseptinden asla uzaklaşmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir