Anasayfa / Devlet Kredileri / Sıfır Faizli Kredi Nasıl Olur? ( FAİZSİZ HELAL KREDİ NEDİR? )

Sıfır Faizli Kredi Nasıl Olur? ( FAİZSİZ HELAL KREDİ NEDİR? )

Sıfır faizli kredi imkanı nasıl olur? Sıfır faizli kredi ne anlama gelmektedir? Sıfır faizli helal kredi alma şartları nelerdir? yazımızın devamında tüm bu sorulara cevap bulabileceksiniz.

Hayatın herhangi bir döneminde insan bankadan kredi çekme ihtiyacı duyabilir. Bu süreçte kişi en düşük faiz oranına sahip olan krediyi daha çok tercih ediyor. Çünkü bu tarz kredilerin ödemesi daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu süreçte kişi bazen her ne kadar krediye ihtiyaç duysa da, ödemelerini düzenli olarak gerçekleştirememe sıkıntısıyla karşı karşıya kalabilir.

Zaman zaman meydana gelebilecek olan aksaklıklar sebebiyle kişi ödemelerini düzenli olarak gerçekleştiremeyebiliyor. Bundan dolayı da sıfır faizli krediler daha çok tercih ediliyor.

Tavsiye :  Devlet Destekli Esnaf Kredisi 2017

Sıfır faizli kredi nedir?

Sıfır faizli kredi, faizsiz bankacılık prensibiyle çalışmakta olan bankalar tarafından verilen hizmetlerdir.

Sıfır faizli kredi anlaşmalı bankalar

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından yapılan açıklamalarda, 50 bin lira üst limitli faizsiz kredi imkanının mevcut olacağını açıklamıştı. Bunun yanı sıra bu kredilerin aynı zamanda 12 ay boyunca geri ödemesinin olmayacağının da altı çizilmişti.

Bu şartlarla anlaşma sağlanan toplam 9 banka olduğu açıklanmıştı. Bu bankalar ise, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, Albaraka Türk ve Emin Evim’dir.

Tavsiye :  Devlet Teşvik Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Sınır faizli kredi kampanyaları hizmetleri veren bankalar bu şekilde açıklandı. Faizsiz bankacılık prensibiyle çalışan kurumlar bu şekilde açıklanmıştır.

Sıfır faizli kredi alma şartları nelerdir?

Esnafı desteklemek için Halk Bankası tarafından esnafa 30.000 TL, genç girişimcilere ise 100.000 TL’ye kadar faizsiz kadar kredi imkanı tanınıyor. Esnaf vatandaşlar için de bir takım şartlar aranıyor;

Esnaflar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na üye olmak durumundadır.

Verilen bütün kredinin sermaye olarak karşılanması,

Tavsiye :  Devlet Destekli Düşük Faizli Evlilik Kredisi Fırsatları

Kişi en az 3 yılık ustalık belgesine sahip olmalıdır,

Son 1 yıl içinde bir işletme sahibi olduğunu belgelemeli,

Kredinin kullanılacağı alan belgelenmek durumunda,

Genç girişimcilere verilen kredi için aranan şartlar neler;

30 yaşından gün almamış olmak,

KOSGEB tarafından onaylanan iş projesine sahip olmak.

Bu süreçte de vatandaşlarımızın teşvik edilebilmesi için önemli adımlar atıldığını söyleyebiliriz. Vatandaşlarımızın sahada daha aktif bir şekilde rol alması sağlanmakta. Bunun için de devlet bankalarının desteklerinin sonuna kadar sağlandığı söylenebilir. Vatandaşlarımızın teşvikinin sağlanabilmesi için atılan bu adımlar hem vatandaş açısından hem de işveren açısından çok ciddi bir boyutta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir