Anasayfa / Kredi Notu / TEB Kredi Notu Sorgulama Hizmeti

TEB Kredi Notu Sorgulama Hizmeti

Bankacılık sektörü zamanla gösterdiği gelişmeler ile birlikte özel bir yapıya bürünmüş durumdadır. Bu anlamda bankalar artık müşterileri ile olan ilişkilerinde çok daha hassas davranmaktadır. Bu hassasiyet genel olarak tüm hizmetlerin kalitesinin geliştirilmesi ve hızlandırılması için gösterilirken aynı zamanda kredilendirmelerde de gösterilmektedir. Çünkü kredilendirme banka açısından ikili bir borçlanma ilişkisidir. Bu ilişkiden ortaya çıkan borçlanmanın güvenli şartlar altında tutulması için banka kişilerde belirli şartları dikkate almaktadır. Bu şartlar arasında başta gelir durumu yer alırken aynı zamanda kredi notuda büyük önem arz etmektedir. Hatta son dönemde milyonlarca kişi kredi notu sebebi ile büyük bir zorluk çekmektedir. Kredi notunun yeterli olmaması durumunda kredi kullanılamamaktadır.

Tavsiye :  5 Adımda En Kolay Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu Kredi Kayıt Bürosu tarafından hesaplanmakta olan bir puan olup, bankalar açısından büyük önem arz etmektedir. Çünkü kredi notu kişinin daha önceki kredi kartı ve kredi kullanımları baz alınarak hesaplanmaktadır. Eğer kişi kredi veya kredi kartı borcunu zamanında ödemiyorsa bu durumda Kredi Kayıt Bürosu kişinin kredi notunu düşürmektedir. Kredi notunun düşmesi ise kişinin kredi başvurusunun reddedilmesinde etkili olurken, kredi notu düşük kişi kredi başvurusu yaptığında red yemesi durumunda tekrar kredi notu düşmektedir. Bu nedenle kredi notunu bilerek başvuru yapmak gerekir.

Tavsiye :  Kredi Skoru nedir? Kredi Skoru Neye Göre Belirlenir? Nasıl Yükseltilir?

TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI’NDAN KREDİ NOTU ÖĞRENME SERVİSİ

Türkiye Ekonomi Bankası, müşterilerine kredi notu sorgulama hizmeti vermektedir. Bu sayede kişiler kredi notunu öğrenerek başvurusunu gerçekleştirebilmekte yahut kredi notunu yükseltmek için harekete geçmektedir. Bu anlamda siz de teb kredi notu sorgulama hizmetinden faydalanarak kredi risk raporunuzu edinebilirsiniz. Üstelik bugün bu hizmeti çeşitli kanallardan alabilmektesiniz.

Tavsiye :  En Hızlı Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Genel olarak TEB aracılığı ile kredi notunu öğrenmek için kullanabileceğiniz kanallar mobil bankacılık, intenet bankacılığı ve ATM’lerdir. İntenet bankacılığı hizmetlerine ve mobil şubeye müşteri hesabınız ile giriş yaptıktan sonra kredi risk raporu sekmesine menüden ilerleyerek kredi notunuzu talep edebilirsiniz. Ayrıca ATM’lerden kartsız işlemler aracılığı ile kredi risk raporu sekmesine ilerleyerek 7 TL karşılığında kredi risk raporunuzu alabilirsiniz. Banka bu hizmet karşılığında mobil şube ve intenet bankacılığı aracılığı ile de ücret almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir