Anasayfa / Bilgi / Vakıfbank Kredi Yapılandırma Şartları

Vakıfbank Kredi Yapılandırma Şartları

Krediler son zamanlarda bankacılık ürünleri arasında en çok tercih edilenlerden biri haline gelmiştir. İnsanların ihtiyaçlarına göre şekillenen  krediler avantajlarıyla birçok insanın işlerini halletmelerine yardımcı oluyor. Gelişen bankacılık sektörü ve sektördeki banka sayısının artması ile artan rekabetten dolayı, bankalar müşteri portföyünü arttırmak için birçok kampanya düzenlemektedir. Bu kampanyaları birbirinden ayıran özellikleri ise bankaların sundukları kredilerin faiz oranları ya da vade süreleri olmaktadır.

Bankalar her ihtiyaç türüne göre kredi paketleri sunmaktadır. Öneğin; ev almak isteyen müşterileri için konut kredisi, ya da bir araç sahibi olmak isteyenler için taşıt kredisi veya diğer her türlü ihtiyaçlarınız için ihtiyaç kredileri mevcuttur. Konut kredileri gibi yüksek miktarlardaki kredi türleri için faiz oranları ise çok düşük seviyelerde olmaktadır. Ayrıca vade süreleri de çok uzun süreleri kapsayabilir.

Tavsiye :  Albaraka Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ( Direk Bağlantı )

Ancak çektiğiniz krediyi ödemekte zorlanmanız hatta ödeyememeniz de mümkün. Bu gibi durumlar için de bankaların çözüm önerileri de vardır. Türkiye’nin köklü ve geniş müşteri portföyü olan Vakıf Bank’ın sunduğu teklifle kredi yapılandırma işlemi yapabilirsiniz. Eğer Vakıf Bank’ta bir krediniz varsa ve ödeyemiyorsanız banka şubesine gidip kredi yapılandırma için gerekli işlemleri yaptırdığınızda borcunuz kapanacak ve mevcut faiz oranları ile krediniz tekrar hesaplanıp  tahsis edilecektir. Ayrıca Vakıf Bank bütün bankaların uyguladığı erken kapatma cezası uygulamasını uygulamayacaktır. Ancak konut kredisi gibi yüksek miktarlı kredilerde eğer vade süresi 36 aydan fazla kaldı ise erken kapatma cezası uygulanabilir. Bankalar 36 aydan fazla kalan vade süreleri için %2 erken kapatma cezası uygularken, 36 aydan az kalan vade süreleri için %1 erken kapatma cezası uygulamaktadır. Erken kapatma cezası için faiz oranları çok düşük olsa da konut kredileri gibi krediler, yüksek miktarlı krediler oldukları için faiz eklendiğinde çok fazla artabilir.

Tavsiye :  Üniversite Öğrenim Kredileri Amaç ve Usulleri

Ayrıca başka bir bankadan krediniz varsa borç transferi uygulaması ile kredinizi Vakıf Bank’a taşıyıp yeniden yapılandırmanız da mümkündür. Bu işlem için gerekli başvuruları yaptıktan sonra Vakıf Bank diğer bankadaki borcunuzu kapatıp, kendi faiz oranları üzerinden kredinizi tekrar hesaplayacaktır. Kredi yapılandırma işleminde dikkat edilecek bir diğer konu ise diğer kredinize tahsis edilen sigortadır. İşlemleri gerçekleştirirken sigorta işlemlerini unutmamanızı hatırlatırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir