Anasayfa / Araç Kredisi / Yapı Kredi İkinci El Araçlara 20 Bin TL Kredi Kampanyası

Yapı Kredi İkinci El Araçlara 20 Bin TL Kredi Kampanyası

Arabalar gündelik ihtiyaçları karşılamak için bir zorunluluktur. Ulaşımda toplu taşıma araçlarında saatlerce vakit harcamak yerine, şahsı araçlarla ulaşım çok daha uygundur. Hem vakitten hem de maddi açıdan kar etmek için taşıtlar tercih edilmektedir. Nüfus artışıyla birlikte de taşıt kullanımı bir hayli yaygınlaşmış durumdadır.

Yapı Kredi ise bu noktada, müşterilerini diledikleri ikinci el araçlarla buluşturuyor. İlk kez araba sahibi olmak veya arabasını değiştirmek isteyenler için Yapı Kredi 20.000 TL kredi sağlamaktadır. Sıfır araçlar için gerekli maddi imkanları taşımayanlar için uygun geri ödeme koşulları sağlanmaktadır. İçeriğimizde de yapı kredi 2.el taşıt kredisi başvurusu ve taşıt kredisi detayları yer alacak.

Tavsiye :  Yapı Kredi Bankası 20.000 TL Taşıt Kredisi Kampanyası

Yapı Kredi taşıt kredisinde aranan şartlar nelerdir?

Kredi başvurusunda bulunan müşterinin satın almak istediği ikinci el aracın en fazla 10 yaşında olması gerekmektedir. 2. El taşıt kredisi kampanyası adı altında sağlanan bu krediden sıfır araç sahibi olmak isteyenler de faydalanabilmektedir.

Kredi başvurusunda araç banka tarafından rehin alınmaktadır. Bu durumda müşterinin adli sicil kaydında ağır suçlar barındırmaması ve kredi notunun düşük olmaması göz önünde bulundurulur. Bu 2 durum da banka açısından risk taşıyabilmektedir. Normal şartlarda kefil talep edilmeyen bu kredide, banka duruma göre kefil talep edebilmektedir.

Tavsiye :  İş Makinesi Kredisi Veren Bankalar ( Daha Fazla Bilgi Al )

Vadelendirme ve faiz oranları

İkinci el taşıt kredisi için 48 aya varan vade seçenekleri mevcuttur. 36 ay vadeli kredi için yüzde 1.29 oranında faiz uygulaması yapılmaktadır. 20.000 TL 36 ay vadeli taşıt kredisi geri ödeme planında ise, aylık ödeme tutarı 729 TL’dir.

Banka 24 aydan 36 aya varan vade seçenekleri için yüzde 1.29 oranında faiz uygulaması yapmaktadır. 48 ay vade seçeneğini seçen müşteriler için ise yüzde 1.34 oranında faiz uygulanmaktadır. Yapı kredi taşıt kredisi faiz oranları yüzde 1.34 olarak belirlenmiştir.

Tavsiye :  Araba Alarak Yatırım Yapmak Doğrumudur?

Gerekli evraklar nelerdir?

Nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi. Gerekli görülmesi halinde müşterinin ikametgah belgesi.

Ücretli müşterilerin maaş bordrosu, serbest meslek çalışanlarının vergi levhası, emeklilerden hesap cüzdanı talep edilmektedir. Firma ortaklarının vergi levhası ve ticaret sicil gazetesinde yer alan ilan fotokopisi teslim etmesi gerekmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir