Anasayfa / Kredi Notu / Yapı Kredi İnternet Bankacılığı ile Kredi Notunu Öğrenme

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı ile Kredi Notunu Öğrenme

Kredi risk raporu, bankacılık faaliyetlerinde değerlendirmeye alınan en önemli noktadır. Kredi notu kişinin geçmişteki ödemelerinin, bankacılık ilişkilerindeki hassasiyetin bir sembolüdür. Bu uygulama yıllardır hayatımızda olmakla birlikte, bankalara seçim yapma şansı sağlamıştır.

Banka, kredi verip vermeyeceğini kredi notuna bakarak kolaylıkla yanıtlamaktadır. Bir kişi de kredi notunu öğrenerek kredi çekip çekemeyeceğine kendisi karar verebilmektedir. Kredi notu öğrenmek için banka şubelerine başvurulabilmektedir. Böylelikle dakikalar içerisinde kişinin kredi imkanına sahip olup olmadığı bilgisi de aktarılacaktır.

Yapı Kredi kredi notu öğrenme kanalları

Tavsiye :  Findeks İzleme Hizmeti Paketleri Neleri Kapsıyor? Kapsamı Hakkında Detaylı Bilgiler

Yapı Kredi, intenet bankacılığı sistemi üzerinden kredi notu öğrenme imkanı sağlamaktadır. Ancak burada yerine getirilmesi gereken birkaç nokta vardır. Kişinin kendisi için analiz yapması ve bu analiz sonucunu da bankaya ulaştırması gerekmektedir.

Daha sonra ise T.C. kimlik numarası ve intenet bankacılığı şifresiyle sisteme giriş yapılmalıdır. İntenet bankacılığı panelinde, krediler ve raporlar butonuyla giriş yapılabilmektedir. Buradan da kredi notu sekmesini açan kişiler, İntenet Bankacılığı üzerinden kredi risk notunu görmüş olacaktır.

Şubelerden kredi notu öğrenilebilmektedir

İntenet bankacılığı kullanmayan kişiler, banka şubesine giderek de kolaylıkla kredi notlarını öğrenebilmektedir. Ancak bu işlem için banka cüzi miktarda bir ücret talep etmektedir. Banka şubesinden yapılacak olan sorgulamalarda, personellerden de yardım alınabilmektedir. Böylelikle çekilebilecek krediler ve alınabilecek kredi kartları anlaşılacaktır.

Tavsiye :  TURKCELL ile Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu öğrenmek için paketler

Aktif olarak ticaretle uğraşan kişiler genellikle sürekli olarak kredi notu sorgulamaktadır. Kredi notu sorgulama işlemi için cüzi bir ücret talep edilse de, bu durum birikerek ciddi boyutlara ulaşabilmektedir. Her an kredi notunu takip eden kişiler, Yapı Kredi ve Findeks anlaşmasıyla paketler sunmaktadır. Böylelikle kişi sürekli olarak kredi notu sorgulama işlemi gerçekleştirerek durumunu göz önünde bulundurabilmektedir.

Tavsiye :  Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim

Kredi notunu kontrol altına almak isteyen ve güncel takipleri yapan kişiler için 4 farklı paket mevcuttur. Bu paketler ise Klasik, Gold Danışmanlık, Gold Takipçi ve Premium Paket’tir. Her bir paket birbirinden daha farklı özelliklere ve ayrıcalıklara sahiptir. En iyi ve en pahalı paket Premium Paket’tir. Üstelik bu paketlerle sadece kredi notu değil,  birçok bankacılık sistemi daha kolay bir şekilde takip edilebilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir