Anasayfa / Gündem / Ziraat Bankası 90 Bin Lira Genç Çiftçi Kredisi Veriyor 2017 Başvurusu

Ziraat Bankası 90 Bin Lira Genç Çiftçi Kredisi Veriyor 2017 Başvurusu

Bankacılık sektörü yalnızca bireysel müşterilerin bankacılık işlemlerinin gerçekleştirildiği, finansal kuruluşlardan oluşan bir sektör değildir. Sektörde yer alan bankalar sahip oldukları finansal kaynakları işletmelere, holdinglere, aracı kuruluşlara ve diğer çeşitli üretim yapan kurum ve kuruluşlara da kanalize ederler. Bu sayede çeşitli kaynaklara sağladığı finansman hizmetleri ile gelir elde eden bankalar, birçok müşteri grubuna yönelik olarak çalışırlar. Zira bir ülkenin milli ekonomisi üzerinde oldukça önemli yere sahip olan bankalar aynı zamanda sağladığı finansal destekler ile ülke ekonomisinin kalkınmasında da oldukça etkili bir rol oynarlar.

Tavsiye :  Maddi Durumu Kötü Olanlara Yardım Yapan Dernekler ve Vakıflar Hangileridir?

Bahsettiğimiz açıdan bankacılık sektörüne baktığımızda, girişimciler, çiftçiler, hayvancılık işi ile uğraşanlar ve daha nice yerli üretim işi ile uğraşan kişiler, bankalardan aldıkları krediler ile işlerini finanse edebilmektedirler. Bu sayede modenize olabilen ve işletmesinin sürekliliğini sağlayan işletmeler, borçlarını kolay yoldan geri öderken, işletmelerini de bir adım öteye taşımaktadırlar. Bu yönden özellikle devlet bankalarına kredilendirmeler konusunda önemli bir görev düşmektedir. Türkiye’de devlet bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası, bu anlamda özellikle çiftçilere yani tarımsal işlerle uğraşan kişilere çok avantajlı kredi destekleri sağlamaktadır. Hem faiz oranları hem de vade seçenekleri konusunda, oldukça önemli kolaylıklar sağlamaktadır.

Tavsiye :  Nakliyat Sigortası Nedir?

ZİRAAT BANKASI’NDAN GENÇ ÇİFTÇİLERE ÖZEL KREDİ

Devlet bankası olarak Ziraat Bankası, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı koordinatörlüğünde çeşitli tarımsal üreticilik işleri için faizsiz kredi verecek. 2017 yılı için başlatılan bu kredi desteği damızlık düve yetiştiriciliği, küçükbaş ve besi amaçlı büyükbaş hayvancılık, damızlık kanatlı hayvancılık ve su ürünleri alanında sağlanacaktır. Ayrıca bitki yetiştiriciliği alanında da moden basınçlı sulama, çok yıllık yem bitkisi yetiştiriciliği, sertifikalı tohum, fide, fidan yetiştiriciliği, sera ve örtüaltı tarım kalkındırma alanlarında da bu krediden faydalanılabilecektir.

Tavsiye :  Çalışmıyorum Sigortam Yok Kredi Çekebilir Miyim?

Sıfır faizli olarak ziraat bankası tarım kredisi olanaklarından faydalanmak için aranan şartlar ise;

-Kredilendirmeye uygun görülen bir projenin hazırlanması

-Başvuruların doğrudan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlükleri’ne yapılması

-Çiftçi Kayıt Sisteminde kayıtlı bulunuyor olmak

-Kredi sicilinin, kredi kullanımı için uygun olması

Bu şartlar altında tarım alanında sağlanacak olan faizsiz kredilendirme ile traktör almak isteyen çiftçilere 250 bin TL tutarında faizsiz kredi verileceği de bakanlık tarafından resmi olarak ilan edildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir