Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Ziraat Bankası Bireysel Kredilerde Faiz Oranları

Ziraat Bankası Bireysel Kredilerde Faiz Oranları

Günümüz koşullarında insanların değişik türden ihtiyaçları olabiliyor. Kimisi eğitim için nakit sıkıntısı çekerken kimisi ev almanın peşinde bir başkası arazi alıp işlemek gibi birbirinden değişik sebeplerle nakite ihtiyaç duyuluyor. Bankalar bu sebepleri göz önünde bulundurarak bireysel krediler adı altında bireylerin tüm ihtiyaçlarına çözüm üretiyorlar. Ziraat Bankası’da çözüm üreten bankalardan biri. Ziraat Bankası bireysel krediler türünde tüketici kredisi, eğitim kredisi, konut kredisi, arazi kredisi, taşıt kredisi gibi bölümlere ayrılarak müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılıyor. Tüm bireysel kredilerin farklı faiz oranları, kredi limitleri ve vade sayıları mevcut. Şimdi bireysel kredilerin içeriklerine kısaca değinelim.

Tavsiye :  Faizsiz Emekli Kredisi Ne Zaman Verilecek?

TÜKETİCİ KREDİSİ: Tüm bireysel ihtiyaçlarınız için kullacağınız tüketici kredisinin faiz oranı % 1,27’dir. Çekmek istediğiniz kredi tutarını azami 48 ay vade ile ödeyebilirsiniz. Vade bitimine kadar hayat sigortasıda yapılmaktadır. Tüketici kredisine şubelerden, intenet şubeden, ziraat mobilden,çağrı merkezi ve ATM’lerden başvurabilirsiniz. 

EĞİTİM KREDİSİ: Çocuğunuzun her türlü eğitim masraflarını karşılamanız için oluşturulmuş olan bu kredinin faiz oranı % 1,27’dir. Eğitim masraflarınız için çekeceğiniz krediyi toplamda 36 ay içinde ödemeniz gerekir. Eğitim kredisi öğrencinin velisine, öğrencinin masraflarını üstlenen bir aileye yada öğrencinin düzenli bir geliri var ise öğrenciye verilebilir. 

Tavsiye :  Sicili İyi Olan Kişi Maksimum Ne Kadar Kredi Kullanabilir

ARSA KREDİSİ: Arsa alarak yatırım yapmak istiyorsanız bireysel krediler içinde yer alan arsa kredisini Ziraat Bankasından % 1,19 faiz oranıyla 60 ay vade ile çekebilirsiniz. Satın almak istediğiniz arsanın ekspertiz değerinin  % 50’si oranında kredi kullanabilirsiniz. Banka isterse ipotek isteyebilir. Arsa kredisine Ziraat Bankası şubelerinden başvurabilirsiniz.

TAŞIT KREDİSİ: Almak istediğiniz taşıt ister 0 km olsun isterse ikinci el Ziraat Bankası’ndan 48 ay vade ile alabilirsiniz. Taşıt kredisinin faiz oranı kaskolu ve kaskosuz olmak üzere ayrılmaktadır. Kaskolu taşıt kredisinin faiz oranı % 1,19 iken kaskosuz taşıt kredisinin faiz oranı % 1,21 olarak tespit edilmiş.

Tavsiye :  Ziraat Bankası Emeklilere Özel Kredi Kampanyası Şartları

KONUT KREDİSİ: Ev sahibi olmak isteyenler uygun faiz ve vadelerle Ziraat Bankasının konut kredisinden yararlanabilirler. 120 ay vade ile konutun eskpertiz değerinin % 80′ oranında kredi kullandırılır. Konut kredisinin aylık faizi ise % 1,08’dir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir