Anasayfa / Konut Kredisi / Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları ve Vade Süreleri

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları ve Vade Süreleri

Ziraat Bankası, Türkiye’nin en kapsamlı ve en köklü hizmet veren bankaları arasında yer almaktadır. Bir kamu bankası olarak faaliyet göstermekte olan banka, devlet ile anlaşma halinde olarak tüketicilere kredi olanakları sağlamaktadır. Bu noktada vatandaşın mağduriyetinin önlenebilmesi adına kampanya koşullarında belirgin değişiklikler söz konusu olmamaktadır.

Bunun yanında vatandaşın durumu baz alınarak birbirinden özel imkanlar mevcut durumdadır. İçeriğimizde Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları, kampanya detayları ve başvuru için gerekli belgeler yer alacak.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ DETAYLARI NELERDİR?

Tavsiye :  Vakıfbank SarıPanjur Konut Kredisi İle Her Bütçeye Uygun Ödeme Seçenekleri

Ziraat Bankası, avantajlı konut kredisi sağlayan bankalar arasında yer almaktadır. Düşük faiz oranları ve uzun vade koşullarıyla tüketiciye özel imkanlar sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası, evin ekspertiz değerinin yüzde 70’i kadar konut kredisi sağlamaktadır. Tüketiciler banka sayesinde hayalindeki eve en avantajlı koşullar altında sahip olabilmektedir. Üstelik birbirinden avantajlı geri ödeme koşullarıyla. Tüketici prim ve diğer ek ödemelere bağlı olarak üç ayda bir kredi borcu ödeyebilmektedir. 120 aya kadar vade seçeneğiyle kredi finanse edilmektedir.

Banka 0-36 ay vade seçeneği için 0.80, 36 aydan 120 aya kadar olan vadelerde ise yüzde 0.88 faiz uygulanmaktadır. Tüketici konut kredisi başvurularını Ziraat Bankası resmi intenet sitesinden veya dijital bankacılıktan yapabilmektedir.

Tavsiye :  20 yıl Vadeli Konut Kredili Emlak Konut Projeleri Neler? Kredi Şartları Neler

Tüketici kredi başvurusunu iletir ve daha sonra ise banka krediye onay verilip verilmediği kısa bir süre sonra bildirir. Tüketici gerekli belgeleri bankaya teslim ederek hayalindeki evin sahibi olabilir.

KONUT KREDİSİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Konut kredisi başvurusunda gerekli belgeler; nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport,

Çalışma durumuna bağlı olarak gelir belgesi,

Tavsiye :  Denizbank %100 Mortgage Kredisi Özellikleri

Serbest meslek erbaplarının meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi,

Satın alınacak olan tapu belgesi fotokopisi ve prosedüre bağlı olarak talep edilebilecek ek belgeler.

Banka, evi ipotek ettirerek geri ödemeyi garanti altına almaktadır. Ancak kredi notu düşük olan veya adli sicil kaydında ağır suçlar barındıran kişilerden kefil talep edilebilmektedir. Kefil gösterilecek kişinin kredi notunun iyi olması gerekmektedir. Bunun yanında kefilin de bankaya; nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport ve gelir belgesi teslim etmesi gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir