Anasayfa / Konut Kredisi / Ziraat Bankası Konut Kredisi Transfer Faiz Oranı ve Taksit Sayıları

Ziraat Bankası Konut Kredisi Transfer Faiz Oranı ve Taksit Sayıları

Bankacılık sektörü her geçen gün gelişmekte olan bir sektördür. İnsan ihtiyaçlarına göre şekillenir. Zirqa müşteri kazanabilmek ve bu alanda da gelir elde edebilmek için insan ihtiyaçlarına göre şekillenmesi gereken bir sektördür. Bu anlamda bankalar sahip oldukları finansal kaynakları, tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlarına göre farklı kategorilerde kredilendirmeler olarak kullanıma sunarlar. Sahip olmak istediğiniz bir gayrimenkulse ve karşılayacak gücünüz yoksa yapacağınız ilk iş konut kredisi çekmek. Konut kredileri diğer kredi türlerine göre daha düşük faizli ve daha geniş vade imkanı sunarlar. Ancak kredi çektiniz ve ödemekte zorluk yaşıyorsanız bankalar bunun için de kolaylıklar sağlamaktadır.

Tavsiye :  Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası İle Uygun Faizli Kredi

Bir bankadan çekmiş olduğunuz krediyi herhangi bir sebepten dolayı başka bir bankaya transfer etmeniz mümkün. Bu gibi durumlar için Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası bir uygulama başlatmıştır. Uygulamanın adı transfer konut kredisi. Bu sayede herhangi bir bankadan çektiğiniz krediyi Ziraat Bankasına aktarıp, yeniden yapılandırabilir, uygun faiz oranları ve geniş vade imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası bu kapsamda sizlere konut kredisi taksitlerinizi azaltmayı vaadediyor. Ziraat Bankası konut kredisi transfer işlemlerine başvurmak için yapmanız gereken tek şey bir Ziraat Bankası şubesine gitmek.

Tavsiye :  Yöresel Ev Yapana Düşük Faizli Kredi Kampanyası

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ TRANSFERİNİN ÖZELLİKLERİ

-Almış olduğunuz kredi diğer bankaya aktarılmak için kullanılır ve 120 aya kadar vade imkanı sunar. Ayrıca konutun ekspertiz değerinin %80 ine kadar kredi kullanmanız mümkündür.

-Krediye konu olan konut üzerine ipotek konulur. Eğer banka gerekli görürse sizden ek teminatlar da isteyebilir.

-Çekmiş olduğunuz kredinin vade süresi boyunca hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası da yapılmakta.

Tavsiye :  Akbank Konut Kredisi Güncel Faiz Oranları

ZİRAAT BANKASI TRANSFER KONUT KREDİSİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

-Başvuru formu

-Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi

-Serbest meslek sahipleri için bağlı olduğu kuruluşlardan alınan üyelik belgesi fotokopisi

-Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayınladığı ticaret sicil gazetesi fotokopisi

-Satın alınmış olan konutun tapu belgesi fotokopisi

Öneğin; Ziraat Bankası transfer konut kredisi için, 100000 TL tutarındaki krediyi 120 ay vade ile %1.13 faiz oranı ve %14.7461 yıllık maliyet oranıyla aylık 1526.32 TL taksitlerle ödemiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir