Anasayfa / Bilgi / Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri 444 00 00 Hizmeti

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri 444 00 00 Hizmeti

Ziraat Bankası Tarihçe

Ziraat Bankası’nın kuruluşu Osmanlı İmparatorluğu’na dayanır ülkemizin en eski bankalarından biridir. Banka, 1863 yılında Pirot Kasabası’nda Memleket Sandığı adı altında kurulmuştur. Daha sonra çeşitli isim değişiklikleri yaşanmış ve 1888 yılında bugünkü ismi olan Ziraat Bankası ismini almıştır. Bugüne kadar da faaliyetlerine bu isimle devam etmiştir. 

Ziraat Bankası güncel teknolojiyi yakından takip etmekte ve alt yapısını her geçen gün geliştirmektedir. Banka içinde bulunduğumuz dönemde müşterilerine şubesiz bankacılık anlamında intenet bankacılığı, telefon bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetleri sunmaktadır. 

Tavsiye :  Doğru Para Yönetimi Nasıl Yapılır? ( Doğru Para Kullanma )

Bu yazımızda; Ziraat Bankası müşteri hizmetleri çağrı merkezi numarası, EFT ve çalışma saatlerine yer vereceğiz. 

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri çağrı merkezi numarası 444 00 00 ve 0 850 220 00 00 numaralı telefonlardır.

Bu telefon numaraları müşterilerine 7/24 hizmet vermektedirler. Bu telefonları arayarak herhangi bir bankacılık işlemini şubede olduğundan daha kolay ve hızlı şekilde sağlayabileceğiniz gibi Ziraat Bankası ile ilgili istek, öneri, şikayet ve taleplerinizi iletebilirsiniz. Banka ile ilgili de, herhangi bir bankacılık işlemi ilgili de kafanıza takılan her türlü bilgi için soru sorabilir ve bilgi alma talebinde bulunabilirsiniz. 

Tavsiye :  100.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar Hangileri

Ziraat Bankası’nın bugün 25 bin çalışanı ve yurt genelinde 1400’ün üzerinde şubesi bulunmaktadır. Ayrıca yurt dışında New York, Lefkoşa, Akdoğan, Londra, Erbil, Sofya, Tiflis, Bağdat, Karakum, Atina, Cidde, Gümülcine, İskeçe ve Rodos gibi birçok kentte de şubeleri bulunmaktadır. 

Ziraat Bankası EFT saatleri ise, hafta içi ve 08:30 – 17:00 arasındadır. Bu saatlerden sonra vereceğiniz EFT talimatları bir sonraki iş günü yerine getirilir. Ziraat Bankası şubelerinin çalışma saatleri öğleden önce 09:00 – 12:30, öğleden sonra 13:30 – 17:30 şeklindedir. Ayrıca resmi tatil günleri ve hafta sonlarında şubeler hizmet vermemektedirler.

Tavsiye :  Kredi Çekmenin Yaş Sınırı Nedir?

Ziraat Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Birinci adım: Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri olan 444 00 00 numaralı hatta arayın.

İkinci adım: 444 00 00 numaralı hatta bağlandığınızda, TC kimlik numaranızı tuşlayın. 

Üçüncü adım: TC kimlik numaranızı eksiksiz ve doğru şekilde tuşladıktan sonra iki (2) ve ardından da sıfırı (0) tuşayın.

Dördüncü adım: Son adımda ise telesekreter konuşmaya başlayınca “1”i tuşlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir