Pazartesi , Kasım 19 2018
Anasayfa / Araç Kredisi / Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları Hesaplama Tablosu

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları Hesaplama Tablosu

Türkiye Cumhuriyeti’nin en köklü devlet bankası olarak çalışmalarına devam etmekte olan Ziraat Bankası, çiftçileri ve tarımsal kalkınmayı büyük ölçüde destekleme konusunda yine ön sırada yer almaktadır. Türkiye ekonomisinin son yıllarda yaşadığı dalgalanmalar nedeni ile yerli üretimin büyük ölçüde önem kazandığı son günlerde, çeşitli uygulamaları ile yine çiftçilerin yanında durduğunu kanıtlayan Ziraat Bankası, traktör kredisi ile de ihtiyaç sahibi olan çiftçilere uygun faiz oranları ile kredi sağlamaktadır.

DEVLETTEN FAİZ DESTEĞİ

Devlet bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası’nın özellikle tarım alanında sunduğu kredilerin birçoğunda devlet, faiz desteği sağlamaktadır. Bu sayede de kredi olanaklarından faydalanarak iş alanlarında geliştirmeler yapan çiftçiler, borçlarının geri ödemesini de rahat bir şekilde yapabilmektedir. Bugün Ziraat Bankası tarafından sağlanan teknik malzeme satın alımları için gerekli finansman için sağlanan kredinin faiz oranları diğer bankaların faiz oranlarının neredeyse yarısı kadardır. Önek olarak bugğn birçok tarımsal teçhizat kredisi veren bankanın faiz oranları %11-13 (yıllık) aralığında iken Ziraat Bankası’nda ise bu tutar %5-6 aralığındadır.

Tavsiye :  Ziraat Bankası’ndan Anında Krefilsiz 15.000 TL Taşıt Kredisi Kampanyası

KREDİNİN ÖZELLİKLERİ

Traktör kredisi, değişken ve sabit faiz oranlı olarak kullanılabilmektedir.

3, 6 ve 12 ayda bir ödeme altenatifleri tercih edilebilmektedir.

İkinci el traktör satın alımlarında azami olarak 5 yaşa kadar olan traktörler alınabilmektedir.

Tavsiye :  En Uygun Araç Kredisi Veren Bankalar ( GÜNCEL FAİZ ORANLARI )

Sıfır traktör alımlarında taşıtın proforma fatura bedelinin maksimum %75’ine kadar kredi kullanılabilmektedir.

Başvuru için gerekli olan belgeler; T.C. kimlik belgesi, Çiftçi Belgesi/Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi, tarımsal işletmeyi teşcik eden belgeler (tapu, kira kontratı), kredi için verilecek teminatlara ilişkin belgeler, bilanço sistemi ile faaliyet gösteren işletmelerin ilgili son 3 seneye ait bilanço ve gelir tabloları.

Tavsiye :  Peşinatsız Araba Kredisi Veren Bankalar 2017 ( Uygun Faiz )

FAİZ ORANLARI VE HESAPLAMA İŞLEMLERİ

-10 bin TL tutarındaki traktör kredisi 5 yıllık vadede kullanıldığında ve yılda bir ödeme seçildiğinde %6 faiz oranı ile taksitler 2 bin 600 TL tutarında olacaktır.

-20 bin TL tutarındaki traktör kredisi 5 yıl vadeli, %6 faiz oranlı olarak kullanıldığında, yıllık taksit 5 bin 200 TL olacaktır.

-30 bin TL tutarındaki traktör kredisi 5 yıl vade ve %6 faiz oranı ile kullanıldığında; yıllık taksit 7 bin 800 TL tutarında olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir